Sezon na wyjazdy – przygotowania finansowe

Czas na wyjazdy kojarzy nam się przede wszystkim z ciepłymi miesiącami. Jednak w dzisiejszych czasach podróżujemy nie tylko latem. Bardzo często zdarza się nam zrobić sobie urlop w środku zimy, na początku roku lub wczesną wiosną. Ceny są jeszcze o wiele niższe niż w sezonie, a ponad to nie ma natłoku turystów.

Każdy wyjazd, w tym ten zagraniczny, potrzebuje odpowiedniego przygotowania. Najważniejsze to mieć plan. Zanim zaczniemy się pakować, zróbmy listę rzeczy niezbędnych do podróżowania. Rezerwacja biletów lotniczych, organizacja noclegu, samochód z wypożyczali. A czasem także wskazane jest poznanie obyczajów i kultury danego kraju, by nie popełnić żadnego faux pas, które może prowadzić do niemiłych konsekwencji.

 

Przy planowaniu nie można pominąć finansów. Na zagraniczne wakacje potrzebujemy przecież innej, niż złotówki, waluty. Możemy skupić się na euro. Jest to obecnie środek płatniczy, który będzie możliwy do wymienienia w większości miejsc na świecie. Plusem jego posiadania jest też fakt, że gdy nie wydamy całej gotówki podczas wakacji, pozostałe euro będzie możliwe do wymiany podczas kolejnych podróży.

 

Brak odpowiedniego przygotowania do wymiany walut może okazać się bolesny dla portfela. Planując wyjazd do innego kraju warto dokonać korzystnego przewalutowania dużo wcześniej. Licząc na kantory stacjonarne lub placówki bankowe można się bardzo sparzyć. Nietrafnym pomysłem jest także płacenie za granicą kartą ze swojego rachunku osobistego prowadzonego w PLN. Przewalutowanie i dodatkowe koszty są dość wysokie i będziemy stratni. Świetnym rozwiązaniem jest zaś wymiana waluty online, w kantorze internetowym dobrykantor.pl. To zarówno oszczędność, jak i łatwość dokonywania transakcji.

 

Po rejestracji lub zalogowaniu do serwisu możemy korzystać z niego kiedy tylko mamy taką potrzebę. Platformy działają 24h/7 dni, więc nawet będąc już na urlopie, w każdej chwili możemy dokonać przewalutowania. Do wykonywania operacji wymiany złotówek na euro, jak i innych jednostek pieniężnych, potrzebujemy jedynie konta walutowego. Transakcje wykonywane są bezgotówkowo, szybko i bezpiecznie, co bardzo szczegółowo zostało opisane na portalu finansowym potrafi.eu. Co ważne, są oszczędne, bo już na każdej oszczędzamy kilka groszy, np. w stosunku do wymiany w banku. Placówki stacjonarne mają wyższe spready walutowe i narzucają duże marże, podczas gdy kantory internetowe proponują najkorzystniejsze kursy i nie mają ukrytych kosztów.

 

Wymieniając pieniądze w sieci nie jesteśmy skazani na samodzielne analizy i nieustanne śledzenie notowań. Kantor internetowy aktualizuje wartości co kilka sekund. Rynek walutowy jest nieprzewidywalny, dlatego dobrze pomyśleć o wymianie pieniędzy na wyjazd o wiele wcześniej niż kilka dni przed podróżą. Wyjeżdżając na wakacje warto także skorzystać wcześniej z automatycznej wymiany. To darmowe narzędzie dostępne w serwisie. Polega ona na tym, że to my określamy cenę i wymiana nastąpi automatycznie w momencie, gdy notowanie osiągnie wskazaną przez nas wartość. Przy tej opcji jesteśmy w stanie oszczędzić spore środki. Gdy wymienione pieniądze będą w naszym wirtualnym portfelu, możemy je w każdym momencie wpłacić na konto walutowe, przelać na rachunek hotelu płacąc w ten sposób za nocleg lub zapłacić za inne usługi unikając przewalutowania bankowego, co oczywiście czyni nasze wakacje tańszymi.

 

Gdy zatem mamy już wszystko przygotowane, zarejestrowaliśmy się w kantorze internetowym, wymieniliśmy środki, spakowaliśmy najpotrzebniejsze rzeczy, możemy ruszać i cieszyć się z przyjemnego odpoczynku. Bon Voyage!

Źródło:  https://www.bankuj.com.pl/