Depilacja laserowa bikini i innych delikatnych miejsc – co warto o niej wiedzieć?

Depilacja laserowa to świetna alternatywa dla tradycyjnych metod usuwania owłosienia. Znakomicie nadaje się do usuwania włosków nawet z tak wrażliwych miejsc, jak okolice bikini, pachy czy twarzy. Dzięki temu, że jest zabiegiem trwałym, nie naraża skóry na ciągłe podrażnienia i wrastanie włosków. Co warto wiedzieć o depilacji laserowej bikini? Przeczytaj najważniejsze informacje.

Depilacja laserowa bikini – jaki obszar obejmuje?

Zasadniczo wyróżnia się trzy główne rodzaje depilacji laserowej miejsc intymnych:

  • depilacja francuska (płytka) – to usuwanie owłosienia do tak zwanej linii bielizny, czyli tylko ze wzgórka łonowego i linii pachwin tak, aby włoski nie były widoczne spod kostiumu kąpielowego czy codziennej bielizny;
  • depilacja brazylijska (głęboka) – obejmuje wszystkie obszary, w których posiadamy owłosienie intymne, a zatem: wzgórek łonowy, linię pachwin, wargi sromowe i linię między pośladkami; pozostawia się jedynie niewielki pasek bądź trójkąt włosków na wzgórku łonowym;
  • depilacja hollywoodzka (pełna) – od brazylijskiej różni się tylko tym, że usuwa się całe owłosienie ze wzgórka łonowego, bez zostawiania paseczka.

Czy depilacja laserowa miejsc intymnych jest bolesna?

Okolice intymne to bardzo wrażliwe miejsca, dlatego w przypadku laserowej depilacji bikini może wystąpić bolesność podczas zabiegu. System chłodzący, w który wyposażone są nowoczesne lasery do depilacji, zdecydowanie zmniejsza nieprzyjemne odczucia i poprawia komfort całej procedury. Kosmetolog może również zaproponować nam zastosowanie specjalnej maści znieczulającej skórę, którą nakłada się przed samym zabiegiem.

Jak wygląda depilacja laserowa bikini?

Podczas klasycznej depilacji laserowej bikini do zabiegu zakłada się specjalne, jednorazowe stringi. W przypadku depilacji pełnej i brazylijskiej zabieg wykonywany jest bez bielizny.

Epilacja bikini to metoda usuwania owłosienia za pomocą wiązki laserowej, która wnika na głębokość około 3-5 mm, ponieważ właśnie na takiej głębokości położone są cebulki włosowe. Energia lasera pochłaniana jest przez barwnik (melaninę), który znajduje się w komórkach macierzystych włosów. Melanina ulega podgrzaniu, co powoduje jej rozpad. Działanie lasera ma na celu zniszczenie wewnętrznej struktury włosa, a nie jego wyrwanie, jak to się dzieje w przypadku innych metod depilacji. Dzięki temu po wykonaniu serii depilacji bikini laserem włosy przestają odrastać.

Liczba zabiegów jest kwestią indywidualną i zależy od takich czynników, jak stężenie melaniny w skórze i włosach, poziom hormonów czy gęstość owłosienia. Dlatego to kosmetolog ustala plan depilacji podczas konsultacji poprzedzającej pierwszy zabieg. Zazwyczaj wykonuje się od 4 do 8 powtórzeń. Poszczególne zabiegi depilacji laserowej bikini wykonuje się w 6-tygodniowych odstępach.

Czy warto zdecydować się na depilację laserową wrażliwych miejsc?

Owłosienie w miejscach delikatnych ma to do siebie, że lubi wrastać w skórę. Włosy w tych miejscach są szczególnie mocne i grube. Poza tym golenie maszynką pach czy bikini wiąże się z bardzo dużym ryzykiem podrażnień, a nawet skaleczeń. Z kolei depilacja woskiem czy depilatorem elektrycznym jest tak bolesna, że wiele osób z niej rezygnuje.

Depilacja laserowa pach czy bikini zdecydowanie wygrywa z domowymi metodami usuwania owłosienia. Po serii zabiegów epilacji laserowej bikini możemy zapomnieć o konieczności usuwania owłosienia z miejsc intymnych i odetchnąć z ulgą. Skoro włosy nie będą już odrastały, to nie będą też wrastały w skórę, a ta będzie zawsze gładka i wolna od podrażnień po goleniu.

Masz więcej pytań? Zadaj je ekspertom z Kliniki Miracki w Warszawie.