Jak napisać odwołanie od decyzji ubezpieczyciela?

Zasadniczo na napisanie odwołania mamy tydzień czasu. Po co właściwie pisze się takie odwołanie? Przede wszystkim po to, że czujemy się oszukani.

Wycena naszego samochodu została mocno zaniżona, co oznacza, że naprawa również. Nie ma szans żeby za te otrzymanie pieniądze naprawi szkody, jakie ktoś nam wyrządził w samochodzie. Sami mamy za to płacić? Z jakiej racji my mamy pokrywać naprawy z własnej kieszeni? Trzeba walczyć o swoje i trzeba pisać odwołanie od decyzji ubezpieczyciela. W przypadku PZU można również walczyć o pieniądze, jeśli już mamy je na koncie. Nagle okazuje się, że nie zgadza nam się coś i że te naprawy wcale nie wyszły tyle. Mamy aż trzy lata na to żeby się zgłosić do ubezpieczyciela i powiedzieć mu, o co chodzi. Warto skorzystać z takiego prawa i przekonamy się wtedy, co uzyskamy i czy otrzymamy dopłatę do odszkodowania sprzed lat?

Wysyłamy odwołanie do ubezpieczyciela

W przypadku PZU można to zrobić drogą elektroniczną. Mają swoją stronę gdzie mamy zakładki ze skargami. Trzeba dokładnie opisać numer sprawy i to, co nam się tam nie podoba. Można również bezpośrednio na adres PZU wysłać dokument. Nie staramy się tam nikogo obrażać tylko sensownie i rzeczowo opisujemy, o co nam chodzi i jakie chcemy uzyskać tym pismem efekty. Można również zadzwonić na infolinie albo można wysłać formularz pocztą. Mamy wiele sposób na to żeby firma ubezpieczeniowa otrzymała od nas odwołanie i trzeba z tego wszystkiego skorzystać. Tylko w ten sposób zwiększamy swoje szanse na otrzymanie dopłaty do odszkodowania, które już zostało nam przyznane. Trzeba wykorzystać okazję już dzisiaj, ale te osoby, które nie za bardzo wiedzą jak napisać takie odwołanie pomoc mogą uzyskać ze strony internetowe jak odwołać się od decyzji pzu. W jednym miejscu mamy mnóstwo informacji o tym jak pisać i gdzie konkretnie wysłać takie dokumenty. Właśnie taka wiedza jest nam bardzo potrzebna, bo dzięki niej możemy przyspieszyć ten cały proces związanym z odwoływaniem.