Listwy antyprzepieciowe

Każde urządzenie elektryczne, czerpiące energię z dostępnej sieci energetycznej, narażone jest na uszkodzenie w razie jej awarii. Z tego też powodu, warto zaopatrzyć się w proste w obsłudze, ale jednocześnie bardzo skuteczne w działaniu listwy antyprzepięciowe.

Bezpieczeństwo to priorytet

 

Gniaz­dek z dostę­pem do prądu elek­trycznego, czy to w prywatnym mieszkaniu, czy w zakładach pracy, nigdy nie jest za dużo. Większość urządzeń elektrycznych zasilanych jest prądem z gniazdka, więc by ich praca przynosiła efekty, muszą mieć nieograniczony dostęp do źródła energii. Dotyczy to głów­nie urządzeń takich jak: wielozadaniowe roboty kuchenne, odbiorniki telewizyjne i komputery, które przez większość dnia bywają jednocześnie włączone. W wielu sytuacjach, gdy wartość pobieranej energii przekroczy dopuszczalny próg, może nastąpić zwarcie w instalacji, a co za tym idzie, gwałowny zanik prądu elektrycznego w pracujących urządzeniach, co może skutkować ich uszkodzeniem.

 

By uniknąć takich sytuacji, należy podpiąć urządzenia do listwy przeciwprzepięciowej, która uchroni je nie tylko przed zwarciami wewnątrz instalacyjnymi, ale także przed zmianami napięcia w sieci, wyładowaniami atmosferycznymi, uszkodzeniem gniazdek, przeciążeniami spowodowanymi wadliwą pracą urządzeń oraz wieloma innymi usterkami.Tego typu działanie, zabezpieczy podłączone do niej sprzęty oraz zapobiegnie możliwości powstania pożaru.

 

Listwy antyprzepięciowe

 

W szerokiej ofercie sklepu Mactech, znajdziemy listwy antyprzepięciowe https://sklep.mactech.pl/prad/listwy-antyprzepieciowe/ o zróżnicowanej ilo­ści gniazd ze stykiem uziemiającym. Listwy zaopatrzone są w dwubiegunowy wyłącznik bez­pieczeństwa, diodę kontrolną, a w zależności od wybranego modelu, także w ochronę przeciw zakłóceniową. Prezentowane listwy antyprzepięciowe wykonane są z wysokiej jakości materiałów – najczęściej to tworzywo sztuczne, aluminium i policarbonat  wyjątkowo odpornych na uszkodze nia mechaniczne. Większość modeli posiada możliwość montowania nia ich na ścianie, co znacznie podnosi bezpieczeństwo użytkowania urządzeń elektrycznych w pomieszczeniach, w których często przebywają dzieci i zwierzęta.

 

Wszystkie produkty są bardzo starannie wykonane, ze szczególną dbałością o najmniejsze elementy składowe.