Program odnowy – oczyszczanie organizmu dla każdego!

Zanieczyszczenie powietrza, niezdrowe jedzenie czy używki sprawiają, że w ciele odkładają się toksyny. Oczyszczanie organizmu powinno być przeprowadzanie regularnie. Najlepiej co roku. Pomoże to utrzymywać organizm w dobrej kondycji. W jaki sposób to robić? Jak się okazuje, nawet 90 proc. wszystkich chorób czy złego samopoczucia spowodowana jest zanieczyszczeniami środowiska oraz zatruciem organizmu. Nagromadzenie toksyny niekorzystnie wpływają na kondycję całego ciała – skutkuje to również pogorszeniem poczucia czy niekorzystnymi zmianami w wyglądzie zewnętrznym. Mogą pojawić się wypryski, przesuszenie skóry czy cienie pod oczami. W jaki sposób skutecznie oczyścić organizm?

Oczyszczanie organizmu a dieta

Oczyszczanie organizmu przede wszystkim powinny rozważyć osoby, które na co dzień nie odżywiają się zbyt zdrowo. Problemy na tym tle często objawiają się różnymi dolegliwościami ze strony układu pokarmowego. Mogą wówczas pojawić się trudności z wypróżnianiem, wymioty, gazy czy zwiększenie masy ciała.

Osoby, które często borykają się ze zmęczeniem, kiepskim samopoczuciem czy z drażliwością, powinny pomyśleć o oczyszczaniu organizmu. Potrzebę tego typu widać również w wyglądzie zewnętrznym. Jeżeli ciało jest zanieczyszczone, cera staje się szara i matowa, włosy łamią się, puszą i są mocno osłabione. Gruntowne odtruwanie organizmu jest też niezbędne w przypadku osób, które rezygnują z nałogu alkoholowego, narkotykowego, czy też są po intensywnym leczeniu, takim jak chemioterapia.

Metody oczyszczanie organizmu

Istnieje wiele metod detoksu organizmu. Ważne, aby wybrać taką, która nie wyrządzi więcej szkody niż przyniesie pożytku. Bardzo popularne są diety, tak zwane ,,głodówki”, które polegają na piciu przez kilka lub nawet kilkanaście dni tylko wody z cytryną lub z pieprzem. Owszem, przyjmowanie samych płynów na pewno pomoże pozbyć się toksyn, ale także składników mineralnych czy witamin. Detoks tego typu sprawi, że na pewno stracisz na wadze, ale będziesz musiał liczyć się efektem yo-yo oraz tym, że niedożywione i zmęczone organy nie będą działać prawidłowo. Zatem nie warto przeprowadzać oczyszczanie tego typu na własną rękę i lepiej postawić na profesjonalistów, którzy pomogą odpowiednio oczyścić organizm.

Warsztaty odnowy biologicznej w klinice IMC!

To holistyczny, leczniczy i regeneracyjny program, który ma na celu usunięcie zalegających w organizmie złogów pokarmowych, powstających na skutek wysoko przetworzonych pokarmów, nieregularnego jedzenia czy szybkiego i stresującego trybu życia.

Odnowa w klinice IMC polega na szukaniu samoświadomości w odżywianiu i harmonii w życiu. Podczas trwania programu stosuje się dietę warzywo-ziołowo-owocową oraz bierze udział w wielu różnych zajęciach, które pomagają odnaleźć balans w relacjach, pracy i zdrowiu.