Jak sprawdzić dewelopera?

Kupno mieszkania to duże przedsięwzięcie. Prawdopodobnie jedno z największych w Waszym życiu. To będzie Wasze miejsce na świecie. Koniecznie jest więc, aby zakup mieszkania od dewelopera był, jak najbardziej bezpieczny. Podpowiadamy, co warto sprawdzić! Na początku 2017 roku sprzedaż nowych mieszkań znacząco wzrosła. Wzrosły także ceny za metr kwadratowy. Popyt na mieszkania nie maleje, a apetyty rosną! Kupno mieszkania wiąże się niestety w większości z wzięciem kredytu na dwadzieścia lat. Tak duża inwestycja to ogromny stres. Dlatego na pewno chcecie, aby wszystko poszło dobrze. Wytrawni i doświadczeni inwestorzy wiedzą, na co zwrócić uwagę. Czy wiecie i Wy?

Mieszkanie w Lublinie – co sprawdzić? 

  1. Lokalizacja

Lokalizacja, tak jak i cena, jest bardzo ważnym czynnikiem podczas zakupu mieszkania. Dogodne miejsce zamieszkania ma ogromne znaczenie dla komfortu Twojego życia. Wpływa na bezpieczeństwo oraz ułatwi Ci codzienną komunikację do szkoły czy pracy.

Zgodnie z ustawą, firma deweloperska, która sprzedaje mieszkanie ma obowiązek sporządzenia tzw. prospektu informacyjnego. Powinien on zawierać szczegółowe informacje o planowanych inwestycjach – nowych drogach, torach kolejowych, oczyszczalniach ścieków czy innych miejsc, które w jakiś sposób mogą sprawić, że gorzej będzie się mieszkało w wybranej dzielnicy.

  1. Efekt prac

Każdy chce, aby jego mieszkanie było idealnie wykończone. Odbiór to ostatni punkt na liście rzeczy do zrobienia. Oznacza to dokładną weryfikację wykonania i jakości wybranego lokum. Taka czynność wymaga wiedzy z zakresu budownictwa, więc warto zatrudnić fachowca, który uda się z Wami do mieszkania i doświadczonym okiem sprawdzi ukończone miejsce.

Kupuj od sprawdzonych deweloperów!

Największy lęk osób kupujących mieszkanie to nierzetelny deweloper. Choć ustawa deweloperska i rachunki powiernicze pomagają uniknąć utraty pieniędzy, zdrowia utraconego przez stres związany z upadkiem dewelopera nic, ani nikt nie zwróci.

Dlatego wnikliwe prześwietlenie firmy deweloperskiej jest jednym z kluczowych kroków, jakie należy wykonać. Szukasz mieszkania w Lublinie? Warto zapoznać się z ofertą nowej inwestycji Spółki Nieruchomości Lalak Properties ,,Diamentowe Wzgórze”. Inwestycja znajduje się w okolicach Zalewu Zemborzyckiego, który znajduje się ok. 20 min drogi od centrum Lublina. Na rynku są od wielu lat, a postępami swojej pracy i pozytywnymi opiniami chwalą się na portalach społecznościowych!

Więcej informacji: https://diamentowewzgorze.pl/