Brama garażowa. Dlaczego warto ją mieć?

Brama wjazdowa (niezależnie czy zagradza wjazd na posesję, czy do garażu) jest widoczną i skuteczną zaporą odgradzającą nasze domowe ognisko od przestrzeni na zewnątrz. Ważną sprawą jest to, by manewrowanie nią nie dostarczało za dużo problemów. Problemy z otwieraniem i zamykaniem bramy rozwiąże nam dedykowana do tego celu automatyka. Dlaczego warto w nią zainwestować? Odpowiedź na to pytanie uzyskasz w niniejszym artykule.

Zapewnienie bezpieczeństwa oraz komfortu

Bezproblemowe manewrowanie bramą zapewnią nam układy automatyki oraz elementy mechaniczne najwyższej jakości. Są one gwarancją niezawodnej pracy w każdych warunkach atmosferycznych. Elektryczny napęd do bramy oraz zastosowanie siłowników sprawi, iż brama będzie działać płynnie oraz da się sterować zdalnie. Manewry można wykonywać przy pomocy pilota przypiętego do kluczyków samochodowych, lub pozostawionego w domu w miejscu, z którego widać wjazd. Zastosowanie takiego rozwiązania zwiększa nasze bezpieczeństwo. Do otwarcia albo zamknięcia bramy nie musimy do niej podchodzić, nie ma też konieczności wysiadania z samochodu. Wszystkie operacje wykona za nas pilot sprzężony z automatem bramy. Jest to zwiększenie naszego bezpieczeństwa, szczególnie po zmroku. Według danych policji najczęściej do rozbojów i napadów zdarza się właśnie pod domem, gdy jego właściciel operował bramą. Posiadanie automatycznej bramy to również bezpieczeństwo włączenia się do ruchu drogowego, w szczególności, gdy mieszkasz przy ruchliwej ulicy. Nie musisz na niej się zatrzymywać, by zamknąć czy otworzyć bramę. To rozwiązanie jest również wygodą. Możesz przejść z samochodu do domu tak zwaną suchą stopą niezależnie od warunków atmosferycznych. Dodatkową zaletą posiadania automatycznej bramy jest to, że sama się ona zamknie po pewnym czasie i nie musimy pamiętać o tym. Należy dodać, że system czujników nie pozwoli nie jej zamknięcie, gdy na jej drodze znajdzie się przeszkoda.

Brama garażowa. Dlaczego warto ją mieć?

Wygoda

W normalnej bramie musimy podjechać do niej, wysiąść z samochodu, otworzyć bramę, wrócić do samochodu, by go przestawić i znowu wysiąść, by ją zamknąć. Dopiero teraz można jechać. Przy automatycznej bramie zrobisz te wszystkie operacje zza kierownicy. Zatem to oszczędność czasu i sił. Dodatkowo przy sterowaniu automatycznym nie pobrudzisz się, co jest kluczowe, gdy jedziesz na jakieś ważne spotkanie. Zaletę tego rozwiązania zauważą też rodzice małych dzieci, gdyż automatyka nie wymaga od nas pozostawiania ich samych w aucie. Współczesne bramy garażowe i wjazdowe działają niezawodnie, nawet podczas przerwy w dostawie energii elektrycznej, gdyż posiadają zasilanie awaryjne w postaci akumulatorów.

Bramy automatyczne posiadają możliwość sterowania zamykaniem w taki sposób, by było bez gwałtownego dociśnięcia skrzydeł, które powoduje hałas oraz zniszczenie elementów. Przy otwieraniu stosuje się ograniczniki wychylenia skrzydeł. Brama otworzy się na pełną szerokość, ale na tyle, by nie wyłamać zawiasów.

Serwis urządzeń automatyki bramy też nie wymaga wielkiego zachodu. Ważne jest, by zachować czystość, natomiast serwis mechaniki i elektryki w bramie polecamy pozostawić wykwalifikowanym serwisantom

Podsumowanie
Posiadanie automatycznej bramy to wygoda, bezpieczeństwo oraz oszczędność czasu. Warto zainwestować w to rozwiązanie, by ułatwić sobie życie oraz zapewnić trochę luksusu.