Dlaczego warto rozpocząć sprzedaż na Amazon?

Firmy które chcą rozpocząć się sprzedaż swoich towarów w internecie mają obecnie wiele możliwości, może być to własny sklep internetowy lub też skorzystanie z wielu platform sprzedażowych.

W przypadku kiedy zakładamy własny sklep powinniśmy zwrócić uwagę, iż powinniśmy zadbać o jego promocje, docierać do klientów za pomocą różnych form reklamy. Może być to promocja w wyszukiwarkach, wykupowanie płatnych reklam czy też pozycjonowanie. Dodatkowo duże możliwości dają nam obecnie social media, reklama w Facebooku, Instagramie również może przyciągać potencjalnych klientów.

Dlaczego warto rozpocząć sprzedaż na Amazon?

Jakie narzędzia daje nam Amazon?

Warto skorzystać z platformy dla sprzedawców takich jak Allegro czy Amazon, który zdobywa coraz większą popularność w naszym kraju. Coraz chętniej kupujemy, a dzięki programom takim jak Prime możemy liczyć także na darmową dostawę. Oczywiście osoby prowadzące działalność które chcą rozpocząć sprzedaż na platformie Amazon powinny założyć konto, w tym przypadku potrzebne będą różnego rodzaju dokumenty związane z prowadzoną działalnością gospodarczą. Początkowo sprzedaż na Amazon może być skomplikowana, dlatego też warto skorzystać z firm konsultingowych, które będą mogły pomóc nam na pierwszym etapie zakładania konta, przygotowania pierwszych ofert sprzedażowych.

Amazon udostępnia klientom swoje magazyny, które wysyłają towary w ramach usługi Prime, oznacza to, iż nasz towar może znajdować się w centrach logistycznych na terenie całej Europy, dzięki czemu szybko trafił w ręce klienta. Oczywiście Amazon pobiera pewne opłaty, w tym przypadku koszt może być liczony na podstawie ilości towaru oraz jego wymiarów. Z pewnością wielu klientów którzy nie posiadają własnych magazynów może skorzystać z tej opcji, dodatkowo towar z hurtowni będziemy mogli wysyłać bezpośrednio na platformę Amazon.

Oczywiście możemy skorzystać z firm konsultingowych które pomagają nam na wdrożenie się w cały proces sprzedażowy na Amazonie, dzięki temu możemy uniknąć wielu błędów. Możemy wybrać modele FBA i FBM. Dzięki czemu możemy znacznie zwiększyć sprzedaż.