Do czego są używane maty dezynfekcyjne?

Odpowiednie dezynfekowanie powierzchni to klucz przede wszystkim do tego by móc znacząco spowolnić epidemie.

Brzmi znajomo prawda? Dlatego tez przyjrzyjmy się dzisiaj jednemu z najpopularniejszych sposobów na dezynfekcję elementu odzieży, na którym najczęściej przenosimy największą ilość zanieczyszczeń, wirusów, zarazków czy bakterii. Mowa oczywiście o butach, w których się poruszamy po najbardziej zabrudzonych i zainfekowanych powierzchniach, a więc kolokwialnie mówiąc po podłodze. Najczęściej dezynfekcji obuwia, a nawet kół samochodu wymagają zakłady produkcyjne w których musza być bardzo przestrzegane zasady czystości. Do czego są używane maty dezynfekcyjne?

Może to dotyczyć firm produkujących chociażby żywność, ale również tyczy się to placówek medycznych w których istnieje duże zagrożenie przeniesienia się wirusów i bakterii.

Maty dezynfekcyjne występują w najróżniejszych rozmiarach, dlatego też w zależności od zapotrzebowania, każdy podmiot może zamówić matę odpowiadającym dla siebie rozmiarze. Warto też wspomnieć o tym, że maty dezynfekcyjne możemy podzielić na dwie kategorie – przechodnie i przejazdowe. Jak same nazwy mogą wskazywać, przechodnie maty będą wykorzystywane do skutecznej i dokładnej dezynfekcji obuwia, natomiast maty przejezdne będą odpowiednio dezynfekować koła pojazdów wjeżdżających na teren danego zakładu czy placówki medycznej. Zastosowanie takich mat dezynfekcyjnych w każdym wejściu oraz wyjściu do budynków pozwala skutecznie zahamować roznoszenie się zarazków po danym budynku. Już krótki kontakt obuwia czy kół pojazdu z matą dezynfekującą, odpowiednio nasączoną środkiem dezynfekcyjnym daje naprawdę bardzo dobre efekty. Poziom zarazków oraz drobnoustrojów jest zmniejszany do minimum. W zależności od zastosowanego preparatu dezynfekcyjnego może zaistnieć konieczność dłuższego wpływu tego środka na powierzchnię dezynfekowaną. maty dezynfekcyjne przejściowe powinny mieć minimalną grubość trzech centymetrów.