Na tak skuteczne sprzątanie Wrocław czekał od wielu lat

Mało kto lubi sprzątać, a jednocześnie wszyscy uwielbiają przebywać w czystym pokoju, mieszkaniu, mieście. Czy istnieje jakiś jeden, najlepszy sposób na szybkie i skuteczne sprzątanie swojego domu i jego okolicy? Czy można sprzątanie zlecić komuś i być zadowolonym z uzyskanych efektów? Przeglądając ofertę firm zajmujących się sprzątaniem na terenie Wrocławia widać, że rynek staje się coraz bardziej konkurencyjny. Aż chce się krzyknąć: na takie sprzątanie Wrocław czekał od lat.

Oczywiście, część firm na tym rynku to firmy nowe, o niewielkim stażu. Początki zwykle są trudne, bo nie mając doświadczenia nie wiadomo czy sprzątać tak, jak się sprząta u siebie, czy jednak klienta traktować inaczej. Większość nowicjuszy nie jest pewna, czy najpierw należy odkurzyć, czy posprzątać górne przestrzenie. Zastanawiają się, czy posprzątać kuchnię przed łazienką, czy odwrotnie.

Efektywne sprzątanie Wrocław ma we krwi

Kiedy oglądasz widokówki z różnych miast, w oczy od razu rzuca się to, czy mieszkańcy tego miasta dbają o czystość i porządek, czy też jest im wszystko jedno, jak prezentuje się okolica, w której mieszkają. Dlatego można bez wahania stwierdzić, że sprzątanie Wrocław ma we krwi, a jego mieszkańcy kochają porządek. Prawdopodobnie wynika to z przestrzegania prostych zasad dotyczących sprzątania i utrzymania czystości.

Sprzątanie prowadź w całym domu, a nie tylko w jednym pokoju

Sprzątanie jest o wiele bardziej wydajne, jeśli wybierzesz jedno zadanie (odkurzanie, odkurzanie, mycie) i wykonasz to samo w każdym pomieszczeniu w domu, zamiast sprzątać kuchnię, łazienki, a potem sypialnie. Robiąc to w ten sposób, nie czujesz się, jakbyś był w niekończącym się cyklu sprzątania, rozpoczynając w kółko to samo zadanie.

Zbierz wszystkie narzędzia do czyszczenia w pojemniku

Niezależnie od tego, czy jest to wiadro czy torba, gromadzenie wszystkiego, czego potrzebujesz do sprzątania w jednym przenośnym miejscu, znacznie ułatwia wykonanie pracy. Nie będziesz tracić czasu na szukanie narzędzi podczas sprzątania i nie musisz się martwić o ich zbieranie przed następnym wyjazdem do klienta.

Odkurzanie

Przed rozpoczęciem odkurzania upewnij się, że wentylatory sufitowe są wyłączone. Skoncentruj swoje odkurzanie na blatach mebli i spodach półek, poręczach, ramach do obrazów, bibelotach i ekranach telewizorów. W trudno dostępnych miejscach, takich jak rolety i górne półki, przywiąż ściereczkę z mikrofibry do końca mopa lub miotły.

Wycieranie luster i szkła

Użyj jednej wilgotnej ściereczki z mikrofibry, a następnie jednej suchej ściereczki do wycierania wszystkich luster i powierzchni szklanych.

Dezynfekcja blatów i gładkich powierzchni

Przejdź przez cały dom i przetrzyj twarde powierzchnie – od blatów, urządzeń i szafek po klamki, włączniki światła, piloty telewizyjne i telefony. Należy zdezynfekować niektóre z tych powierzchni, szczególnie te, które mogą przenosić zarazki. Przygotuj nietoksyczny roztwór dezynfekujący, mieszając od jednej czwartej do pół szklanki białego lub jabłkowego octu jabłkowego ze szklanką wody.

Sprzątanie wanien, zlewów, umywalek

Rozpyl środek czyszczący na zlewie kuchennym, a następnie na umywalkach łazienkowych, wannach i toaletach. Pozostaw na kilka minut, aby środek czyszczący miał czas na rozpuszczenie brudu i plam. Następnie wróć do kuchni i zacznij szorować. Nie zapomnij wytrzeć wnętrza kuchenki mikrofalowej. Czyszczenie toalet jest zajęciem czaso- i pracochłonnym.

Najpierw zamiataj, a później myj na mokro

Zanim zaczniesz myć podłogę, pozamiataj kuchnię i łazienkę. Zacznij wycierać od najdalszego kąta pokoju i cofnij się w kierunku drzwi (żeby nie zablokować się w kącie). Opłucz mop za każdym razem, gdy umyjesz obszar o wymiarach metr na metr.

Na koniec nie zapomnij wyczyścić i umyć narzędzi czyszczących. Często pomijaną częścią sprzątania domu jest konserwacja narzędzi do sprzątania. Używanie brudnego mopa lub odkurzacza z pełną torbą jest znacznie mniej skuteczne i sprzątanie zajmie Ci więcej czasu. Pamiętaj, że Twoje sprzątanie Wrocław doceni.