Zalety izolacji z pianki natryskowej i dlaczego warto jej używać

Jedną z ważnych zalet izolacji piankowej jest to, że jest to idealna metoda ocieplenia do nowych i starych domów.

Jeśli chcesz zaizolować nowy budynek lub zmodernizować starszy, warto przyjrzeć się zaletom izolacji pianką natryskową. Mimo że ten rodzaj izolacji jest droższy niż inne metody ocieplenia budynków, korzyści płynące z izolacji natryskowej pianką poliuretanową mogą w rzeczywistości zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń.

Zalety izolacji z pianki natryskowej i dlaczego warto jej używać

Izolacje z pianki poliuretanowej wykonuje firma Best Point

Są to dwa różne rodzaje pianki izolacyjnej, i w zależności od potrzeb można wybrać piankę natryskową o otwartych lub zamkniętych komórkach. Pianka o otwartych komórkach jest tańszą wersją i lepiej blokuje dźwięki, podczas gdy pianka o zamkniętych komórkach jest gęsta i lepiej zapobiega przenikaniu powietrza i wody do ścian. Izolacja o otwartych komórkach jest zwykle bardziej gąbczasta ze względu na powietrze, które dostaje się do wnętrza komórek. Izolacja o zamkniętych komórkach jest bardziej sztywna i solidna.

Jedną z największych zalet izolacji natryskowej pianką poliuretanową jest solidność, jaką nadaje konstrukcji domu. Dzięki temu, że pianka dokładnie wypełnia szczeliny, chroni również wnętrza budynku przed wilgocią. Jedną z unikalnych zdolności pianek natryskowych jest wnikanie w drobne pęknięcia i szczeliny. Gdy pianka zostanie nałożona bezpośrednio na pęknięcia, szybko się rozszerza i wysycha, blokując powietrze i wodę. Izolacja piankowa to nie tylko blokada dla powietrza i wody, ale także dla przenikania ciepła i zimna.

W zależności od miejsca zamieszkania, izolacja piankowa może obniżyć rachunki za ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń. Mimo że izolacja piankowa jest droższa niż inne rodzaje izolacji, w dłuższej perspektywie pozwala zaoszczędzić pieniądze na rachunkach. Izolacje z pianki poliuretanowej natryskiwanej wykonuje firma Best Point. Z pewnością taki rodzaj ocieplenia budynku obniży koszty i poprawi komfort użytkowania nieruchomości mieszkalnych czy komercyjnych.