Nie lekceważ obowiązku posiadania polisy OC dla swojego pojazdu.

Każdy, ale to każdy posiadacz pojazdu mechanicznego poruszającego się po publicznych drogach w naszym kraju musi posiadać ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, której najzwyczajniej w świecie jest obowiązkowe w naszym kraju, reguluje to specjalna ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych.

Dlatego też, posiadając pojazd mechaniczny i chcąc poruszać się nim po publicznych drogach naszego kraju musimy zadbać o to, by tenże pojazd zawsze posiadał aktualną polisę ubezpieczeniową. Ochroni to przede wszystkim nas jako właścicieli pojazdu od odpowiedzialności finansowej związanej z wyrządzonymi szkodami na mieniu jak również na osobach. Jednak powstaje pytanie, czy najtańsze ubezpieczenie OC będzie najlepsze? Czym powinniśmy się kierować wybierając swoją pierwsza lub kolejną polisę odpowiedzialności cywilnej dla naszego pojazdu?
Jeśli w zupełności nie interesują nas dodatkowe polisy oferowany przez ubezpieczycieli to jak najbardziej powinniśmy szukać najtańszej oferty ubezpieczeniowej na daną chwilę, dostępnej na rynku. Dlaczego? Każde z towarzystw ubezpieczeniowych, oferujących polisy odpowiedzialności cywilnej jest zobowiązana do tego, by w zakresie swojego ubezpieczenia, które oferują zawarte były minimalne postanowienia o których mówi wcześniej już wspomniana ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych. Dlatego też, my jako posiadacze pojazdów mechanicznych wystarczy, że wybierzemy najtańsza ofertę towarzystwa ubezpieczeniowego, by móc mieć pewność, że w razie zdarzenia, finansowo za wszelkie wyrządzone szkody odpowie nasz ubezpieczyciel, a nie my sami. Jednak należy pamiętać także o wyłączeniach odpowiedzialności, które będą chroniły interes towarzystwa ubezpieczeniowego. Nie lekceważ obowiązku posiadania polisy OC dla swojego pojazdu.

Są to opisane sytuacje, w których ubezpieczyciel nie będzie ponosił odpowiedzialności za dane zdarzenie drogowe – na przykład jeśli kierowca ubezpieczonego auta prowadził je pod wpływem alkoholu.

http://najtansze-oc-ac.pl/ sprawdź czy tutaj znajdziesz swoje tańsze ubezpieczenie OC.