Zakopane apartamenty

Kochasz chodzić po górach? Wybierz Zakopane!

Planujesz urlop w górach i aktywny wypoczynek na górskich szlakach? Chcesz podziwiać piękne krajobrazy, a jednocześnie popracować nad kondycją? Szukasz tras, które będą dla Ciebie wyzwaniem? Postaw na Zakopane! W okolicach tego malowniczo położonego miasta znajdziesz dobrze przygotowane szlaki o zróżnicowanym stopniu trudności.

W czasie pobytu w Zakopanem nie warto ograniczać się do Krupówek i asfaltowej drogi na Morskie Oko. W końcu tatrzańskie krajobrazy naprawdę zapierają dech w piersiach! W okolicach Zakopanego coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy rekreacyjnych spacerów po górach, jak i pokonywania trudnych tras wymagających odpowiedniego przygotowania. Sprawdź więc Zakopane apartamenty, nawet jeśli na wymarzoną wyprawę trzeba będzie nieco poczekać!

Zakopane – polecane trasy

Tatry są pokryte gęstą siecią szlaków turystycznych. Wiele z nich biegnie przez okolice Zakopanego. To sprawia, że zimowa stolica Polski jest świetnym punktem wypadowym w góry.

Oto 4 wybrane przez nas szlaki w okolicach Zakopanego:

  • Dolina Pięciu Stawów

Trasa do Doliny Pięciu Stawów jest długa, jednak dość łatwa. Pokonanie szlaku zajmie doświadczonemu piechurowi około 5 godzin (bez odpoczynku), jednak spokojnie można przeznaczyć na to cały dzień i bez pośpiechu rozkoszować się pięknymi widokami. Trasa biegnie od Zakopanego przez Palenicę Białczańską i Wodogrzmoty Mickiewicza. Po drodze można zobaczyć również największy wodospad w Tatrach – Siklawę – i zatrzymać się w najwyżej położonym schronisku w Polsce. Sama Dolina Pięciu Stawów jest uważana za jeden z najpiękniejszych zakątków w Tatrach.

  • Hala Gąsienicowa i Czarny Staw Gąsienicowy

Na Halę Gąsienicową można wejść z Zakopanego przez dolinę Jaworzynki lub przez Boczań. W obu przypadkach czekają na Ciebie, oprócz niezwykłych widoków, dość strome podejścia, jednak cała trasa w ogólnym rozrachunku jest dość łatwa. Wędrówkę można zakończyć na Hali Gąsienicowej lub iść dalej niebieskim szlakiem do Czarnego Stawu Gąsienicowego. Ta część trasy jest łagodna i wyłożona kamieniami. Dojście z hali do Czarnego Stawu Gąsienicowego trwa tylko około pół godziny.

  • Nosal

Zielony szlak na Nosal jest krótki, jednak dość wymagający. Zaczyna się w Zakopanem za przystankiem Murowanica i w początkowym etapie prowadzi stromym, schodkowanym zboczem. Tuż przed szczytem trasa łagodnieje. Po drodze można podziwiać wiele interesujących formacji skalnych. Z Nosala rozciąga się natomiast piękna panorama Tatr, widać również Zakopane.

  • Giewont

Giewont to bez wątpienia jeden z najbardziej znanych szczytów w Tatrach. Nic dziwnego – charakterystyczny kształt i związane z górą legendy skutecznie rozpalają wyobraźnię. Ze szczytu widać m.in. Babią Górę, Gorce i Czerwone Wierchy.

Na Giewont można dotrzeć trzema szlakami:

  • przez Dolinę Strażyską,
  • przez Dolinę Kondratową,
  • przez Dolinę Małej Łąki.

Wszystkie trasy mają podobny poziom trudności.

Warto też się wybrać na wędrówkę po nieco mniej wymagających, ale równie malowniczych szlakach w Dolinie Kościeliskiej czy Dolinie Chochołowskiej.

Zarezerwuj więc apartament Zakopane i ciesz się zasłużonym wypoczynkiem w górach!

Firma Sun & Snow oferuje komfortowe apartamenty w górach, a także w innych malowniczych rejonach Polski.