Rumunia to ciekawe miejsce do odwiedzenia

Położona w Europie Wschodniej Rumunia jest dziewiątym co do wielkości krajem w Europie pod względem obszaru, z bardzo zróżnicowaną geografią i piękną przyrodą.

Istnieje wiele powodów, aby odwiedzić Rumunię, średniowieczne zamki są zmieszane z zabytkami królewskimi lub komunistycznymi, znajdziesz tam również wiele parków przyrodniczych i atrakcji rozrzuconych po dzikich Karpatach, wyjątkowe atrakcje, takie jak kopalnia soli Turda, deltę Dunaju wpisaną na listę UNESCO, słynną autostrada Transfagarasan, drewniane kościoły w Maramures lub malowane kościoły w Bukowinie. Rumuńska wieś przypomina żywe muzea historii. Są to małe wioski, w których dobrze zachowany jest prosty, spokojny i archaiczny styl życia. Wycieczka po legendarnej Transylwanii również będzie wyjątkowym przeżyciem dla każdego. Najlepszy i najbardziej popularny wśród turystów czas na wizytę w Rumunii przypada na lato, od czerwca do sierpnia. W tym czasie należy spodziewać się temperatur około 30 stopni. Będą to również najbardziej pracowite miesiące w roku na turystykę, choć zauważysz tylko w miejscach takich jak Braszów lub Sybin, gdzie turystyka jest główną atrakcją. Ale nawet wtedy tłumy są znacznie mniejsze niż w zachodniej Europie, do której udaje się większość turystów. Jednak wycieczki do Rumunii mogą być ciekawsze, niż wielu osobom się wydaje.

Miasta takie jak Braszów mogą wyglądać dość uroczo zimą, ale Bukareszt ma znacznie bardziej ponurą atmosferę ze względu na wpływ radzieckiej architektury i ich upodobaniu do szarego betonu.

Kraj rozwija się, miasta są pełne zabytków historycznych, ludzie są przyjaźni, a jedzenie pyszne. W Bukareszcie jest wiele kawiarni, parków oraz ciekawej architektury. Głównym centrum turystyki w Transylwanii jest miasto Braszów, starożytne miasto, które kiedyś znajdowało się na ważnym szlaku handlowym między Wschodem a Zachodem. Na stronie https://www.kresy.com/osw,wycieczka-do-rumunii–transylwanii-,77 przeczytasz więcej o tym regionie. Największą atrakcją turystyczną jest zamek Bran, określany jako zamek Drakuli. Zamek w Bran to średniowieczna budowla która przez lata była używana jako fort, centrum administracyjne, a następnie pałac dla królowej przed przejęciem władzy przez komunistów.