Dlaczego warto zamawiać pizzę z dostawą?

Królowa imprez, ulubienica praktycznie wszystkich. Mało jest na świecie osób, które nie lubią zjeść pizzy. Najczęściej jemy ją na mieście, podczas wyjścia ze znajomymi czy rodziną, ale co w przypadku, gdy najdzie nas ochota na nią w domu? Jeśli w danej chwili nie możemy wyjść do pizzerii, w takim wypadku pozostają nam dwa wyjścia – zrobić ją samemu, albo zamówić z dostawą. Zdecydowana większość wybierze pizzę z dostawą, ze względu na to, że jest to szybsze i wygodniejsze, a co więcej przecież nie zawsze mamy w domu składniki potrzebne, aby zrobić pizzę jak z restauracji, prawda? Ale to nie tylko wygoda i szybkość, zamawianie online niesie ze sobą zdecydowanie więcej zalet i dodatkowym plusem jest spory wybór dodatków, które możemy dodać do naszej pizzy.

Jaka pizza króluje?

Z danych przeprowadzonych przez jeden portal specjalizujący się w sprzedaży pizzy wynika, że królowa jest tylko jedna – Cappriciosa. Polacy w zdecydowanej większości właśnie taką pizzę zamawiali najczęściej. Warto też wspomnieć, że nie jest to jedyna pizza, którą polubiliśmy, bo na podium znajdują się jeszcze Margherita i Pepperoni. To własnie te pizze, jak podaje portal, w rozmiarze 42 centymetrów są zamawiane zdecydowanie najczęściej. Cały ranking prezentuje się następująco:

  1. Cappriciosa
  2. Margherita
  3. Pepperoni
  4. Hawajska
  5. Salami
  6. Mafioso
  7. Funghi
  8. Roma
  9. Supreme
  10. Wiejska

Co więcej, ulubionym sosem, którego wybierało aż 68% Polaków jest sos czosnkowy, wygrał on zdecydowanie z sosem pomidorowym, ponieważ ten drugi był wybierany przez zaledwie 14% osób. W przypadku dodatków, słowa są już podzielone i nie występuje tutaj aż taka różnica jak w przypadku sosów. Tutaj głosy rozłożyły się w miarę równomiernie i pierwszą pozycję zajmuje szynka z 19%, na kolejnym miejscu uplasowało się salami z 15% a podium zamykają pieczarki z 14%. Na kolejnych pozycjach znalazły się składniki takie jak cebula i boczek.

Zalety pizzy z dostawą

Ze względu na to, że pizza jest łatwa w transporcie i stosunkowo szybko się robi, króluje ona w dostawach. Gdy dopadnie nas brak weny i nie będziemy chcieli gotować, wtedy zamawiamy pizzę i obiad mamy gotowy, gdy jesteśmy na imprezie i potrzebna jest jakaś przekąska to zamawiając pizzę, mamy pewność, że każdemu będzie smakowała. Ale jakie zalety niesie za sobą dowóz pizzy?

1. Promocje

Zamawiając pizzę online często mamy możliwość skorzystania z różnych promocji. Często też organizowane są darmowe dostawy, przez co chętniej sięgamy po telefon i ją zamawiamy. Co więcej, możemy brać udział w różnego rodzaju programach lojalnościowych pizzerii i mieć, dla przykładu, co dziesiątą pizzę gratis, albo zniżki przy zamówieniach większych ilości.

2. Smak jak z restauracji

Wiele osób powie, że to strata pieniędzy, że to się nie opłaca i o wiele lepiej jest zrobić pizzę w domu. Pewnie, ale nie każdy ma w domu przecież piec opalany drewnem, kamień do pizzy i dodatki najwyższej klasy. Dlatego, jeśli nie jesteś kucharzem z całym sprzętem rodem z Włoch, lepiej jest zamówić pizzę online i cieszyć się pizzą prosto z restauracji i mieć pewność, że została przygotowana z najwyższej jakości składników na kamiennym blacie i upieczona w piecu opalanym drewnem.

3. Pewność smaku

Jedziesz do obcego miasta i nie masz jak gotować? To idealna okazja, aby zamówić pizzę z dostawą. Ze względu na to, że pizza jest relatywnie tania i jest sporo pizzerii, które trzymają wysoki poziom, można mieć pewność, że zamawiając online trafi się na coś dobrego i nie zmarnuje się pieniędzy. Co więcej, jeśli się dużo podróżuje, to można prowadzić swój prywatny ranking pizzerii i dzielić się nim z innymi jako pomoc w wybraniu tej idealnej restauracji.

Ale dlaczego lubimy ją zamawiać?

Głównym powodem, dla którego lubimy zamawiać pizzę z dostawą jest stosunek jakość do ceny. Pizzą nie tylko się najemy, ale też nie uszczuplimy za bardzo swojego portfela. A szybkość przygotowania i dostawy, nawet w godzinach nocnych (a każdego kiedyś złapało nocne podjadanie) sprawia, że to własnie ten placek z dodatkami zamawiamy najczęściej. No i nie musimy martwić się o sposób płatności, ponieważ już praktycznie wszystkie pizzerie oferują płatność kartą lub przelewem online. Tak więc to jest nie tylko wygodne, ale sprawne i szybkie.