Funkcjonalne oświetlenie w naszym domu

Planując wystrój naszego domu nie możemy zapominać o właściwym oświetleniu, często zastosujemy żyrandole czy też bardzo popularne plafony na suficie, które będą oświetlały całe pomieszczenie.

Warto również dobrać mniejsze punkty, lampy stojące na podłodze, lampki, różnego rodzaju punkty świetlne. Obecnie dostępnych jest wiele ciekawych rozwiązań LED. Mogą być do światła punktowe, łańcuchy żarówek, czy też kinkiety.

Funkcjonalne oświetlenie w naszym domu

Kuliste lampy podsufitowe

W przypadku oświetlenia sufitowego dobrym pomysłem jest wybranie lamp, gdzie możemy sterować ilością włączonych punktów świetlnych, często wykorzystujemy także kinkiety, które pozwalają na ustawienie kierunku oświetlenia. Wybór żarówek LED jest dobrym pomysłem ze względu na energooszczędność, możemy dzięki temu znacznie obniżyć koszty energii elektrycznej. W zależności od efektu, który będziemy chcieli uzyskać, możemy wybrać oświetlenie nowoczesne, może być to plafon sterowany pilotem lub też smartfonem, który będzie mógł także zmieniać kolory.

Dostępnych jest także wiele rodzajów oświetlenia w stylu klasycznym, mogą być to dekoracyjne lampki, żeliwne żyrandole. W ten sposób dopasujemy oświetlenie do stylu naszego domu. Bardzo dużą popularnością cieszą się lampy kule, mogą być to lampy podsufitowe, o różnych kolorach, kształtach, lampa kulista jest dobrym pomysłem, ponieważ daje oświetlenie we wszystkich kierunkach. Możemy wybrać lampy, które posiadają różną przezroczystość klosza. Lampy wiszące są dobrym rozwiązaniem, ponieważ możemy określić ich wysokość, umieścić je w taki sposób, aby dawały jak najwięcej światła w danym pomieszczeniu. Lampa okrągła jest także praktyczna ze względu na możliwość łatwego przetarcia kurzu w odróżnieniu od skomplikowanych żyrandoli oraz kinkietów.

W przypadku lamp kulistych można wybrać różne średnice klosza, długości przewodu, jak również różne rodzaje opraw, najczęściej dostępny będzie gwint E27, który jest obecnie bardzo popularny, pasuje do wielu żarówek LED. Z pewnością lampa kula może być bardzo dobrym pomysłem w przypadku jeżeli poszukujemy oświetlenia do wnętrza minimalistycznego. Wybierzemy różne kolory, może być to także lampa kulista otwarta u dołu. Zaletą będzie także możliwość regulacji wysokości na jakiej lampę zawiesimy.