Kim jest wedding planner i jakie są zalety organizacji wesela z jego pomocą?

Ślub to rozpoczęcie całkowicie nowego życia we dwoje oraz wyjątkowe wydarzenie w życiu każdej pary młodej. Zanim jednak nastąpi ta wyczekiwana chwila, przyszli małżonkowie muszą uporać się z długimi tygodniami, często niełatwych przygotowań. Na szczęście istnieją profesje takie jak wedding planner, który dopilnuje, by wszystko zostało dopięte na ostatni guzik, a cała uroczystość w pełni odzwierciedlała oczekiwania państwa młodych. Kim jest wedding planner i jakie są zalety organizacji wesela z jego pomocą, dowiesz się, czytając dalszą część tego tekstu.

Kim właściwie jest wedding planner?

Wedding planner, czyli konsultant ślubny to osoba, która dba o to, by organizacja ślubu i wesela przebiegała w sposób założony przez parę młodą. Chodzi tutaj oczywiście zarówno o klimat całej uroczystości jak i wszelkie kwestie techniczne. Zawód wedding plannera powstał już stosunkowo dawno w Stanach Zjednoczonych, jednak największa popularność zyskał on dzięki hollywoodzkiej produkcji z Jennifer Lopez, która gra tam właśnie konsultantkę ślubną.

Najważniejszą cechą dobrego wedding plannera to umiejętność dopasowania się do wizji klienta, bez względu na to jak duże będzie to przyjęcie i w jakim obrządku państwo młodzi będą chcieli wziąć ślub. Konsultant ślubny w każdym z tych przypadków powinien być wsparciem, doradcą, stylistą oraz organizatorem w jednym.

Wedding planner Jagoda Miko

Firma Jagoda Miko Event Planner to agencja założona w 2010 roku przez Jagodę Miko, z siedzibą w Sopocie, jednak klienci Jagody pochodzą z całej Polski, a nawet spoza jej granic. Agencja zajmuje się kompleksową organizacją przyjęć na plaży i nie tylko, począwszy od wszelkich niezbędnych pozwoleń, poprzez kontakt z Urzędnikami, aż po dopracowanie każdego szczegółu imprezy. Jagoda Miko Event Planner to nie tylko perfekcyjna organizacja ślubów i wesel, ale i pomoc w przygotowaniu takich uroczystości jak zaręczyny czy wieczór panieński.

Misją agencji Jagoda Miko Event Planner jest udowodnienie, że nie każde przyjęcie w naszym kraju musi wyglądać tak samo, a każde marzenie da się spełnić, o ile bardzo mocno tego chcemy. Każde z przyjęć organizowanych przez Jagodę Miko jest w pełni spersonalizowane i dopasowane do nawet najskrytszych marzeń pary młodej. W ofercie firmy znajdują się jednakowo pakiety obejmujące organizacje jedynie ceremonii, w tym np. ślub na plaży lub pełną aranżację przyjęcia.

Główną zasadą, którą kieruje się agencja, jest jak najlepsze poznanie pary młodej oraz gości. Jest to istota dobrej organizacji uroczystości, która na równi z dopilnowaniem wszelkich szczegółów technicznych sprawi, że przyjęcie będzie niezapomnianym wydarzeniem w życiu narzeczonych oraz każdego, kto weźmie w nim udział. Niezwykle istotne jest również to, by uroczystość była dopracowana w każdym, nawet najmniejszym szczególe, jednak bez sztuczności i pewnego rodzaju nadęcia. Jagoda Miko zrobi wszystko, by sprostać wymaganiom każdej pary młodej i stworzyć aranżację odpowiadającą spełnieniu ich marzeń.

Zalety korzystania z usług wedding plannera

Ślub i wesele to jedne z najistotniejszych, a tym samym najbardziej stresujących wydarzeń w naszym życiu. Nic, zatem dziwnego, że coraz większa liczba osób decyduje się skorzystać z nieocenionego wsparcia wedding plannera. Usługi konsultanta ślubnego sprawdza się szczególnie w trzech sytuacjach:

  • Gdy państwo młodzi chcą mieć wszystko pod kontrolą, nie lubią nieprzewidzianych sytuacji oraz oczekują, by każdy szczegół ich ślubu był dopięty na ostatni guzik.
  • Gdy przyszli małżonkowie marzą o czymś nieszablonowym, trudnym do zrealizowania samemu lub nawet lekko szalonym.
  • Gdy narzeczeni chcą skupić się na sobie i celebrowaniu tego dnia z rodziną zamiast na długich, drobiazgowych i męczących przygotowaniach do uroczystości.

Jakie są kompetencje wedding plannera?

Konsultant ślubny powinien oferować sprawdzone patenty na organizacje imprezy dopasowane do oczekiwań i marzeń pary młodej oraz budżetu, jakim dysponuje. Zadaniem wedding plannera jest również poszukiwanie odpowiednich usługodawców, podpisywanie umów oraz pilnowanie warunków i dbanie o wszelkie rozliczenia. Istotne jest również dzielenie się z parą młoda swoim doświadczeniem i wiedzą, tak by trafnie doradzać i odradzać różne przedsięwzięcia i wybory.

Najistotniejszym z zadań wedding plannera jest, bez wątpienia koordynacja dnia ślubu. Konsultant powinien pilnować ustaleń, zapobiegać nieprzewidzianym sytuacjom i przeszkodom oraz robić wszystko, co w jego mocy, by para młoda nie musiała stresować się w tak ważnym dla nich dniu. Doświadczony wedding planner to nieocenione wsparcie, które pomaga spełniać marzenia.