Chętny na biwak? Sprawdź, co Ci się może przydać!

Sezon zimowy i panująca obecnie aura nie zachęcają do długiego przebywania na dworze. Jeśli jednak tęsknisz za nocowaniem pod namiotem, spływami kajakowymi i spędzaniem każdej wolnej chwili na łonie przyrody – nie zwlekaj, przygotuj się na takie atrakcje już teraz! Grudzień to doskonały czas na robienie prezentów: spraw go również sobie.

Bushmen

Jest przykładem marki zajmującej się produkcją ciekawych gadżetów. Każdy miłośnik survivalowych przygód powinien zapoznać się z ofertą Bushmena. Bransoletka z gwizdkiem i długą na 3 metry linką? A może bardziej przydatna okaże się ta z krzesiwem, dzięki któremu szybko i łatwo rozniecisz ogień? Rozwiązanie tego typu jest nie tylko praktyczne, ale również skutecznie “cieszy oko” otoczenia oraz potencjalnego użytkownika: stylowy design z pewnością zostanie przez nich doceniony. Co poza tym? Między innymi wieczna zapałka, narzędzie typu multitool, karta przeżycia. Wejdź na stronę https://gokajak.com/ i sprawdź, co kryje się pod tymi zagadkowymi nazwami.

Latarki wodoszczelne

Znajdą zastosowanie właściwie o każdej porze roku i w każdej sytuacji. Idealne nie tylko dla osób aktywnie spędzających czas pod namiotem czy nad wodą, ale także dla amatorów długich, pieszych wycieczek. Zimą, kiedy szybko robi się ciemno, warto mieć tego typu sprzęt również w samochodzie: w razie nieprzewidzianej awarii będziesz mieć pewność, że niezależnie od pogody i pory dnia będziesz mógł szybko zajrzeć pod maskę auta w celu sprawdzenia źródła usterki. Rozpiętość cenowa latarek wodoszczelnych jest dość szeroka: na co więc zwrócić uwagę?

Wodoszczelność i inne parametry

Niektóre latarki – np. ledowa latarka navi light mini – gwarantują wodoszczelność aż do 100 metrów głębokości pełnego zanurzenia! Oznacza to, że możesz z nią nurkować i mieć dzięki temu doskonały wgląd w podwodne życie. Dodatkowym atutem tego modelu jest niewielki rozmiar, który pozwala na schowanie jej w kieszeni bądź zawieszenie na szyi: dzięki temu możesz mieć ją zawsze przy sobie. Jeżeli lubisz nurkować, łowić ryby, biwakować – nie zastanawiaj się zbyt długo, dobra latarka wodoszczelna przyda Ci się prędzej niż myślisz. 

Inne akcesoria kempingowe

Jeżeli biwak to dla Ciebie nie pierwszyzna, wiesz zapewne, jak ważne są odpowiedniej jakości naczynia czy sztućce. Wybierz takie, które zajmują niewiele miejsca, są kompaktowe i w miarę możliwości spięte ze sobą: unikniesz w ten sposób zgubienia widelca bądź łyżki w czeluściach ogromnego plecaka. Zestaw naprawczy, złożony z łatek i kleju, może dosłownie uratować całą wyprawę, a wysokiej klasy hamak umożliwi Ci niesamowity relaks i rozluźnienie. Spraw prezent sobie lub komuś bliskiemu: nowy ekwipunek poczeka na bardziej przyjazną pogodę, a każde Twoje spojrzenie na ten sprzęt będzie wzmagać ciekawość i ekscytację.