Kilka porad dla sprzedawcy domu – sprawdź zanim sprzedaż swoją nieruchomości

Kilka  porad  dla sprzedawcy domu – sprawdź zanim sprzedaż  swoją  nieruchomości

Sprzedaż domu to dla przeciętnego człowieka jedna z poważniejszych decyzji finansowych w życiu , zanim więc sprzedaż swój dom zapoznaj się z poradami poniżej .  One pomogę Ci  unikną c przykrych niespodzianek

Porady  dla sprzedających

  • Trzeba zorganizować wszystkie swoje formalności. Jeśli Twoja nieruchomość ma oddzielne szambo, upewnij się, że jest zarejestrowane i trzeba sprawdzić, czy szambo na przykład jest szczelne. Upewnij się, że wszelkie prawa do drogi są prawidłowo i jest dojazd  na Twojej nieruchomości. Upewnij się, że wszystkie pozwolenia na budowę i certyfikaty budowlane są pod ręką dla zmian i rozbudowy. Zbadaj dokładnie, czy nieruchomość ma jakikolwiek potencjał rozwojowy. Wykonaj ocenę energetyczną budynku.

Zobacz oferty nieruchomości w Niemczech: Immobilien: zum Kaufen oder Mieten

  • Wybierz dobrego agenta – będą one najlepszym (lub najgorszym) atutem w trakcie sprzedaży. Niekoniecznie musisz wybrać najtańszego  lub najdroższego. Poświęć czas, aby włączyć się do otwartych przeglądów właściwości mają na rynku i upewnij się, że są one tam osobiście lub przynajmniej, że jest kompetentny starszy agent, który może odpowiedzieć na pytania tam w ich zastępstwie. Istotne jest, że agent pokazujący swój dom zna wszystkie jego cechy szczególne i może odpowiedzieć na pytania. Sprawdź też, że są one licencjonowane i uzgodnić opłatę za sprzedaż. Spodziewaj się zapłacić między 1-1.75pc ceny nieruchomości ostatecznie sprzedaje dla. Niektórzy agenci mają opłatę skali, pobierając 1pc do pewnej ceny i zwiększony procent poza tym.
  • Nie podążaj za stadem; ludzie tradycyjnie sprzedają jesienią i wiosną, ale popyt jest stały i mniej sezonowy niż kiedyś. Może to działać na Twoją korzyść, aby sprzedać poza szczytem, kiedy jest mniej nowych nieruchomości i mniejsza konkurencja na rynku.

Poszukaj nieruchomości w UK tutaj: Property to rent

  • Wiele sprzedaży przepada z powodu opóźnień w zawieraniu umów. Nie możesz nic zrobić z adwokatem nabywcy, ale możesz zapewnić, że opóźnienia nie będą pochodzić z twojego winy. Jeśli masz kredyt hipoteczny, upewnij się, że Twój prawnik szuka aktów własności od firmy hipotecznej, ponieważ może to być źródłem długich opóźnień. Jeśli nie masz kredytu hipotecznego, upewnij się, że solicitor bada swoje akty własności, aby sprawdzić, czy są one w porządku.
  • Miej oko na miejsca podobne do Twojego domu, które są na sprzedaż w okolicy; wygoogluj je lub obejrzyj, zdobądź broszurę, a następnie wykorzystaj informacje do kierowania swoją strategią cenową. Zbadaj Rejestr cen nieruchomości w celu porównania cen i pamiętaj, że lokalizacja i stan są kierownikami silnej wyceny.

Sprawdź atrakcyjne nieruchomości we Francji: Annonces Immobilieres

  • Nie zawsze wierz w wycenę agenta nieruchomości swojej nieruchomości. Niektórzy mogą wyceniać wysoko, aby uzyskać twoje polecenie i podnieść ich udział w rynku, zamiast pracować, aby uzyskać sprzedaż domu w szybkiej, aktywnej kampanii za najlepszą możliwą cenę.
  • Spróbuj spojrzeć na swój dom świeżym okiem. Upewnij się, że każdy pokój ma swoje zastosowanie i cel – z marnej przestrzeni zrób gabinet, do malutkiego pokoiku w pudełku wstaw łóżeczko, do drugiego pokoju na dole, z którego nigdy nie korzystasz, stół jadalny. Pozbądź się nieporęcznych mebli i upewnij się, że obieg i przepływ przez dom jest płynny.