Wyjątkowe słodycze na prezent

Wiele osób uwielbia różnego rodzaju słodkości, każdy ma swoje ulubione, może być to czekolada, cukierki czy też różnego rodzaju ciasteczka.

Obecnie coraz więcej osób zwraca uwagę na dietę, producenci słodyczy także to zauważają i starają się ograniczać zawartość cukru, czy też przygotowywać słodycze w taki sposób aby były jak najmniej trujące. Cukier może wydawać się złem koniecznym w czekoladzie. Często dodaje się go do gorzkiej czekolady, aby zrównoważyć jej gorzki smak jednak nie można dodać zbyt dużej ilości cukry, ponieważ wielu smakoszy wybiera ciemną czekoladę ze względu na jej charakterystyczny smak. Rzadko zdarza się znaleźć ciemną czekoladę bez dodatku cukru, jednak powinniśmy poszukiwać czekolady gorzkiej o małej zawartości cukru. Jeżeli patrzymy na etykietę czekolady, jej skład powinien być jak najkrótszy co będzie świadczyło o jej jakości. Kakao powinno być wymienione na pierwszym miejscu na liście składników, a nie cukier. Lecytyna jest jednym z opcjonalnych składników ciemnej czekolady, ale jest używana dość często, ponieważ zapobiega oddzielaniu się kakao i masła kakaowego, pomaga w mieszaniu ich smaków.

Lecytyna jest tłuszczem niezbędnym w komórkach organizmu i można ją znaleźć w wielu produktach spożywczych, w tym w soi i żółtkach jaj, więc na etykiecie może być wymieniona jako lecytyna sojowa.

Dobrej jakości czekolada powinna być ciemna, zawierająca 70% lub więcej kakao, która jest oznaczona jako pierwsza. Lecytyna powinna znajdować się na końcu listy składników. Jeśli szukamy wysokiej jakości czekolady, staraj się unikać tłuszczów trans, syropu kukurydzianego i soi z wyjątkiem lecytyny. Jeśli szukasz smakowej gorzkiej czekolady, wybierz taką, która jest organiczna, ponieważ dzięki temu masz pewność, że smaki nie są sztuczne. Czekolada to świetny pomysł na prezent, jeżeli poszukujemy czegoś wyjątkowego powinniśmy zakupić ładnie zapakowane czekoladki. Jeżeli szukamy czegoś wyjątkowego warto sprawdzić ofertę na stronie https://czekolateria.pl/czekoladki-boze-narodzenie. Znajdziemy tu przykładowo odpowiednio przygotowany marcepan, który z pewnością będzie świetnym pomysł na prezent dla naszych bliskich.