Astma cię zdołowała? Poczuj się lepiej dzięki tym prostym i skutecznym wskazówkom

Wiedza o tym, co możesz zrobić i czego możesz uniknąć, aby utrzymać astmę w ryzach, może dać ci nowe życie i zmniejszyć ciągły strach przed następnym atakiem.

Poniższe wskazówki dostarczą Ci informacji, których potrzebujesz, aby żyć spokojniej.Unikaj kontaktu ze zwierzętami. Zwierzęta noszą na sobie dużo kurzu i innych zanieczyszczeń. Jeśli masz zwierzaka, myj je co tydzień i staraj się, aby jego sierść była jak najkrótsza. Jeśli masz zamiar mieć kontakt ze zwierzęciem, być może powinieneś założyć maskę.Uncja prewencji to duży krok w walce z astmą. Astma jest mechanizmem obronnym w twoim ciele, upewnij się, że twoje ciało nie uruchamia tego procesu, aby uniknąć ostrych ataków astmy. Lekarz może pomóc w ustaleniu, które leki podtrzymujące będą najlepsze dla Twojego typu astmy.Powinieneś używać klimatyzacji tak często, jak to możliwe, aby móc oddychać świeżym powietrzem. Ale upewnij się, że regularnie czyścisz swój klimatyzator. Jeśli zamierzasz używać nawilżacza, również go wyczyść. Nieczysty system klimatyzacji może uprzykrzyć ci życie, jeśli masz astmę.Świetną wskazówką, która może pomóc w radzeniu sobie z astmą, jest nauczenie się, jak kontrolować poziom stresu. Istnieje wiele zmiennych, które mogą wywołać astmę, a stres jest jedną z nich. Nauczenie się, jak radzić sobie ze stresem, pomoże również w radzeniu sobie z astmą.Kiedy na zewnątrz jest wilgotno, dla osób cierpiących na astmę najlepiej jest pozostać w domu. Liczba pyłków jest wysoka podczas dużej wilgotności, co może powodować zaostrzenie astmy. Astma cię zdołowała? Poczuj się lepiej dzięki tym prostym i skutecznym wskazówkom

Dobrym pomysłem jest również pozostawanie w środku, gdy zmieniają się pory roku z tych samych powodów, co wilgotność.Upewnij się, że znasz swój oddech.

Obserwuj sposób, w jaki oddychasz, gdy jesteś spokojny i bez objawów. Kiedy zdasz sobie sprawę, że Twój oddech się zmienił, możesz rozważyć techniki relaksacyjne i oddechowe, aby się uspokoić i uniknąć ciężkich ataków astmy. Podczas ataku postaraj się powrócić do normalnej głębokości i tempa oddechu.Co najmniej raz w roku sprawdzaj swój dom pod kątem pleśni i innych zarodników. Wielu astmatyków, zwłaszcza dzieci, może mieć nasilenie astmy przez ekspozycję na te alergeny. Mieszkanie w domu pełnym zarodników pleśni może nawet wywołać powtarzające się ataki astmy, aż do trwałego uszkodzenia układu oddechowego dziecka.Jeśli masz astmę, sprawdź swój dom co najmniej raz w roku pod kątem pleśni i pleśni. Choć pleśń i pleśń są szkodliwe dla zdrowych ludzi, to jeszcze gorzej dla osób z astmą, ponieważ mogą zmniejszać czynność płuc i utrudniać oddychanie. Jeśli podejrzewasz, że masz pleśń w swoim domu, poinformuj o tym swojego lekarza.Wierz lub nie, ale wykonywanie ćwiczeń oddechowych może być korzystne dla pacjentów z astmą. Czynności takie jak dmuchanie balonów, gra na instrumencie dętym drewnianym i śpiewanie mogą zwiększyć pojemność płuc, co może pomóc złagodzić objawy astmy. Jeśli czujesz, że podczas wykonywania tych czynności oddychasz ciężko, zrób sobie przerwę.Wyrób sobie nawyk, aby podczas podróży mieć zawsze pod ręką leki ratunkowe. Podczas podróży czasami obciążasz swoje ciało nieco bardziej niż myślisz, co może sprawić, że będziesz bardziej podatny na ataki astmy. Nie możesz wywierać tak dużej kontroli nad swoim otoczeniem podczas podróży, więc możesz mieć atak astmy lub zaostrzenie objawów w nieznanych warunkach.Astma nie musi oznaczać, że żyjesz w ciągłym niepokoju lub strachu przed kolejnym atakiem. Oznacza to, że musisz być mądry w tym, co robisz i czego unikasz. Zawarte tutaj informacje powinny pomóc Ci w utrzymaniu swobodnego oddychania przez długi, długi czas.