Co warto wiedzieć o szybach zespolonych na wymiar?

W dzisiejszych czasach można zauważyć znaczący wzrost popularności szyb zespolonych.

Jest to specjalny typ materiałów składających się z kilku warstw szkła, pomiędzy którymi znajduje się warstwa specjalnego gazu. To wszystko zapewnia optymalną izolację termiczną i w znaczącym stopniu ogranicza wydostawanie się ciepła z budynku. Rozwiązania takie są wykorzystywane nie tylko w oknach, ale również w wielu innych konstrukcjach w budowlach o przeznaczeniu mieszkalnym, publicznym czy też firmowym. Oferty polskich dostawców obejmują wiele standardowych rozmiarów takich szyb, ale istnieje też możliwość zamawiania ich na wymiar.

Co warto wiedzieć o szybach zespolonych na wymiar?

Porządne szyby zespolone na wymiar

Szyby zespolone na wymiar to specjalnie wykonane szyby, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. Elementy tego typu zamawiane na wymiar produkowane są z uwzględnieniem wymiarów, grubości oraz rodzaju szkła, które najlepiej odpowiada potrzebom danego projektu. Produkcja szyb zespolonych na wymiar zaczyna się od dokładnego pomiaru miejsca, w którym szyby mają zostać zamontowane. Następnie, na podstawie tych wymiarów i indywidualnych preferencji klienta, dobierana jest grubość i rodzaj szkła, rodzaj profili dystansowych oraz rodzaj wypełnienia przestrzeni między warstwami.

Wysokiej jakości szyby zespolone na wymiar mogą mieć różną grubość, zależnie od wymagań termoizolacyjnych i bezpieczeństwa użytkowania. Dodatkowo, w zależności od potrzeb, można zastosować różne rodzaje szkła, takie jak szkło float, hartowane, laminowane, zespolone, a nawet szkło bezpieczne przeciwpożarowe.

Porządne szyby zespolone na wymiar są bardzo popularne w nowoczesnej architekturze, ponieważ pozwalają na precyzyjne dopasowanie szyb do wymiarów okien, drzwi, ścian działowych, balustrad i innych elementów o bardziej nietypowym charakterze. Znalezienie ofert obejmujących realizację takich projektów nie stanowi obecnie dużego problemu. Sporo firm zajmuje się bowiem wytwarzaniem i dostarczaniem tego typu elementów do klientów z całej Polski. Wiele informacji o ofert można bez większych kłopotów znaleźć w Internecie.