Efekty oferowane przez zabieg liposukcji

W medycynie estetycznej dostępna jest coraz większa liczba zabiegów, która pozwala w bezpieczny i skuteczny sposób pozbyć się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej.

Szczególnie tkanka tłuszczowa w miejscach, gdzie jej pozbycie się jest bardzo trudne, może być usuwana z wykorzystaniem innowacyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Do takich zabiegów zalicza się liposukcja. Jak wiele zabiegów medycyny estetycznej jest to zabieg bezinwazyjny. W ten sposób zabiegi liposukcji jest bezpieczny oraz pozwala uzyskać oczekiwane rezultaty w postaci usuwania tkanki tłuszczowej w konkretnych miejscach. Dotyczy to między innymi ud czy okolic brzucha.

Przebieg zabiegu

Podczas zabiegu liposukcji wykorzystywane są urządzenia pozwalające stosować fale akustyczne. W pierwszym etapie zabiegu wykorzystywane są uderzenia fal akustycznych, które pozwalają na rozbijanie obszarów tkanki tłuszczowej. Następnie stosowane jest urządzenia z głowicą ultradźwiękową, która pozwala na rozbijanie pojedynczych komórek tłuszczowych. W ten sposób tłuszcz upłynnia się, a następnie może być usuwany przez organizm w procesach metabolicznych. Jest to dodatkowy atut, który posiada liposukcja Kraków, gdyż przy zabiegu wykorzystywane są naturalne procesy usuwania tłuszczu. W ramach zabiegu liposukcji może być wykonywany również drenaż limfatyczny. Pozwala on zapewnić dodatkowe usuwanie toksyn z organizmu.

Gabinety medycyny estetycznej

Zabiegi liposukcji wykonywane są w gabinetach medycyny estetycznej. Najczęściej takie gabinety działają w większych klinikach medycyny estetycznej. Jednocześnie w nowoczesnych klinkach medycyny estetycznej można również liczyć na wykonanie zabiegu liposukcji z zastosowaniem urządzeń pochodzących od renomowanych producentów. Wówczas można spodziewać się, że zabieg zostanie wykonany na najwyższym poziomie, a co za tym idzie zarówno skutecznie, jak też bezpiecznie. Warto z tego powodu decydować się na sprawdzone placówki medycyny estetycznej, które oferują wykonanie liposukcji.