Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze przedszkola?

Kluczem do wyboru odpowiedniego przedszkola jest odpowiednie przygotowanie się do tego procesu.

Trzeba również wziąć pod uwagę, co chcemy, aby nasze dziecko zyskało dzięki swoim przedszkolnym doświadczeniom. Placówka przedszkolna i program nauczania powinny również pasować do etapu rozwoju twojego dziecka, wielu rodziców wybiera przedszkola prywatne, ale znajdziemy również przedszkola państwowe i integracyjne.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze przedszkola?

Jaki program nauczania może oferować przedszkole

Ważnym krokiem w zrozumieniu potrzeb edukacyjnych swojego dziecka jest ocena podejścia do nauczania, które stosuje przedszkole. Obecnie wiele placówek przedszkolnych stosuje w nauczaniu dzieci metodę Montessori czy Waldorfa, ale znajdziemy wiele innych programów nauczania przedszkolnego. Nauczyciele w przedszkolu powinni wchodzić w interakcję z dziećmi, prowadzić nie tylko zajęcia, ale również rozmawiać z maluchami, odpowiadać na pytania, słuchać potrzeb dzieci i odpowiednio na nie reagować.

Chociaż w przedszkolach zazwyczaj panuje bałagan, ponieważ dzieci bawią się zabawkami i materiałami artystycznymi, warto sprawdzić sprawdzić, czy potencjalne przedszkole dba o czystość i porządek w klasie. Małe dzieci są bardziej podatne na infekcje niż starsze, a wejście w środowisko zupełnie inne niż bezpieczne i chronione w domu naraża je na mnóstwo zarazków. O ile nie da się tego całkowicie uniknąć, a wręcz zaleca się budowanie naturalnej odporności dziecka, o tyle w przedszkolu należy przestrzegać podstawowych zasad higieny.

Małe dzieci potrzebują dużego nadzoru i pomocy w zaspokojeniu większości ich podstawowych potrzeb. Przedszkole powinno zatrudniać nie tylko nauczycieli, ale również opiekunów i personel pomocniczy w klasach, aby dzieci miały zapewnioną odpowiednią opiekę. Jeśli wybierzesz przedszkole wilanów, twoje dziecko nie tylko będzie miało dobre przygotowanie do nauki w szkole, ale również nawiąże interakcję z rówieśnikami, nauczy się funkcjonowania w społeczeństwie i klasie podczas lekcji.