Joga twarzy i jej zalety

Dobrze znana już w Japonii, Stanach Zjednoczonych i Europie, joga twarzy zyskuje popularność na całym świecie.

Jest wiele korzyści płynących z jogi twarzy i możesz nauczyć się ćwiczeń twarzy, które możesz regularnie wykonywać w domu, aby w naturalny sposób spowolnić oznaki starzenia, ujędrnić skórę i wymodelować owal twarzy.

Joga twarzy i jej zalety

Czym jest joga twarzy?

Z pewnością każdy z nas wie, co to jest joga. Pochodzi z Indii, jest praktykowana od tysięcy lat i rozprzestrzeniła się w świecie zachodnim w różnych formach, jako Hatha Yoga, Ashtanga Yoga, Yin Yoga, Kundalini Yoga, i inne formy ćwiczeń. Ale niewiele osób wie lub słyszało o jodze twarzy. Face joga to subtelne połączenie ćwiczeń twarzy, pozycji Hatha jogi, akupresury, masażu i technik oddechowych, mające na celu rozluźnienie rysów twarzy i ujędrnienie mięśni oraz skóry. Stosowana regularnie joga twarzy pomaga zapobiegać i spowalniać pojawianie się oznak starzenia.

Ćwiczenia jogi twarzy stymulują mikrokrążenie i dotleniają komórki. Dzięki temu cera wygląda na bardziej zdrową, równomierną i promienną. Ćwiczenia oddechowe pomagają lepiej zarządzać emocjami, dzięki czemu twarz wygląda na spokojną i pogodną, a oczy i rysy twarzy są bardziej wyraziste. Wraz z wiekiem zmniejsza się poziom naturalnego kolagenu. W efekcie skóra zaczyna wiotczeć i traci koloryt, a zmarszczki stają się wyraźniejsze. Zaletą ćwiczeń jogi twarzy jest to, że nie tylko stymulują mięśnie, ale stymulują również produkcję kolagenu i elastyny. Ćwicząc regularnie jogę twarzy, ujędrnisz swoją skórę, widocznie zmniejszysz głębokość zmarszczek i sprawisz, że twoja twarz będzie gładsza i mniej zmęczona.

Jeśli szukasz informacji na temat jogi i pielęgnacji twarzy, VizagoJoga to miejsce, gdzie je znajdziesz. Kiedy wykonujesz jogę twarzy, prawdopodobnie poczujesz się bardziej zrelaksowana. Ćwiczenia te są dobre zarówno dla ciała, jak i umysłu, ponieważ rozluźniają mięśnie twarzy, działając jednocześnie na układ nerwowy, redukując stres. Możesz wykonywać jogę twarzy dwa razy dziennie po kilka minut, najlepiej wieczorem i rano, aby zobaczyć efekty.