Jak korzystnie wymieniać waluty?

Kiedy wyjeżdżamy na wakacje możemy potrzebować obcej waluty, na terenie unii europejskiej większość państw wprowadziło wspólną walutę Euro, jednak niektóre kraje takie jak popularne turystycznie Bułgaria czy też Chorwacja nadal posługują się walutą narodową.

Dlatego też jeżeli wybieramy się do tych krajów będziemy potrzebowali waluty. Możemy wymienić ją już w Polsce, lub też na miejscu w kraju docelowym. Trzeba oczywiście sprawdzić która opcja jest korzystniejsza. Można także wymienić pieniądze w kantorze internetowym, lub posługiwać się kartą. Jednak wiele osób woli posiadać gotówkę i być pewnym że w każdej chwili zapłaci, dlatego też wymieniają pieniądze w Polskich kantorach przed wyjazdem. Klienci wybierają kantory ze względu na dużą wygodę transakcji. Wiele osób teraz pracuje za granicą, tam gdzie płaci się w Euro lub lokalnych walutach, zatem jeżeli przywożą pieniądze zza granicy chcą je gdzieś wymienić. Obecnie kantory oferują wiele różnego rodzaju udogodnień przykładowo rezerwację kursów walut.

Dzięki czemu będziemy mogli wymieć pieniądze po kursie z określonego dnia. Jeżeli szukamy kantoru warto zwrócić uwagę na bezpieczeństwo.

Z pewnością innym czynnikiem który sprawia że decydujemy się na wymianę waluty w kantorze jest anonimowość. Jeśli podróżujesz za granicę do innego kraju, w którym obowiązuje inna waluta, musisz zaplanować wartości kursów walut. Kiedy złotówka jest silna, można kupić więcej walut obcych i cieszyć się bardziej przystępną cenowo podróżą. Jeśli dolar amerykański jest słaby, Twoje wakacje będą po prostu tańsze. W ten sposób kurs walut może wpływać na nasz portfel. Z kolei w drugą stronę jeżeli zarabiamy za granicą w walucie obcej, możemy poczekać przed wymianą na złotówki, aż złoty będzie słaby. Wówczas za 1 Euro otrzymamy większą ilość złotówek. Oczywiście powinniśmy porównywać kursy wymiany walut w poszczególnych kantorach. Dobre ceny oferuje kantor walut Max Białystok, który znajdziemy w 3 lokalizacjach miasta. Kursy walut możemy sprawdzić na stronie internetowej, jak również rezerwować kursy.