Pasza sojowa to wiele gatunków ryb dostępnych w sprzedaży w korzystnych cenach

Rosnące światowe spożycie ryb, zwiększyły nasze zapotrzebowanie w stosunku do hodowców ryb.

W rzeczywistości tylko połowę obecnego globalnego popytu mogą zaspokoić ryby i owoce morza z oceanów na świecie, a akwakulturę jest obecnie najszybciej rozwijającą się formę produkcji żywności na świecie. Z kolei zrównoważony rozwój globalnej akwakultury zależy od wydajnych, odnawialnych źródeł składników pasz dla ryb. Właśnie dlatego hodowlane ryby karmi się niedrogimi paszami sojowymi, aby zaspokoić dzisiejsze potrzeby ludzi, jeśli chodzi o spożycie ryb i owoców morza. Ryby hodowlane mają dietę kontrolowaną od wykocenia do połowu, więc produkty akwakultury są wolne od zawartości rtęci i innych zanieczyszczeń środowiska. Ryby hodowlane karmione paszą sojową zaspokajają popyt na wysokiej jakości składniki odżywcze w diecie człowieka. Zapotrzebowanie na ryby i owoce morza ma wzrosnąć o prawie 50 procent na przestrzeni nadchodzących lat, dzięki większej dbałości konsumentów o zdrowie i dietę, a także rosnącej populacji niektórych gatunków ryb i skorupiaków. W miarę jak znane są liczne korzyści zdrowotne wynikające z włączenia ryb do regularnej diety, konsumenci zwiększają popyt na wysokiej jakości owoce morza.

Obecnie ryby hodowlane stanowią znaczną część wszystkich ryb spożywanych na całym świecie, a akwakultura staje się coraz bardziej przyjazna dla środowiska dzięki przyjęciu nowych standardów branżowych.

Pasze na bazie soi są bogate w białka i składniki odżywcze, w tym kwasy tłuszczowe Omega-3. Ponadto soja zmniejsza presję na dzikie łowiska, zastępując nawet połowę mączki rybnej w paszach dla wielu gatunków ryb morskich, a całość mączki rybnej u wielu gatunków ryb słodkowodnych. Same nasiona soi są roślinami korzystnymi dla środowiska, ponieważ wiążą azotany w glebie. Jeśli chodzi o zrównoważony rozwój akwakultury, mąka Aptrans i śruta sojowa mogą zastąpić od połowy do prawie całej mączki rybnej w karmie dla wielu gatunków ryb. Zwiększenie dostępności ryb hodowlanych karmionych paszą sojową chroni zasoby naturalne, jednocześnie zaspokajając potrzeby konsumentów, oczekujących w sprzedaży przez cały rok wielu gatunków ryb w niskich cenach.