Łatwe i szybkie porady dotyczące ekologicznego ogrodu

Wiele osób dowiaduje się, jak wspaniale jest mieć organiczny ogród.

Korzystanie z informacji zawartych w tym artykule pomoże ci szybko dowiedzieć się, jak uprawiać własny ogród organiczny. Wykorzystaj to, co przeczytałeś i zabierz się do pracy!Podczas podlewania roślin używaj wody z recyklingu, ale unikaj ponownego wykorzystywania wody ze źródeł takich jak kąpiele, pralki lub zmywarki. Te źródła wody mogą zawierać szkodliwe chemikalia, które mogą być wchłaniane przez warzywa, takie jak azotany i fosforany. Ta woda może nawet zawierać patogeny, które mogą zaszkodzić Tobie lub Twoim roślinom.Fusy i resztki kawy można wykorzystać do odstraszania ślimaków. Jeśli masz problem z ślimakami w swoim ogrodzie, możesz je skutecznie odstraszyć kawą. Fusy z kawy możesz posypać ziemią wokół roślin lub użyć resztek kawy w butelce ze spryskiwaczem, aby bezpośrednio spryskać ślimaki.Świetnym sposobem na obliczenie czasu sadzenia roślin w ekologicznym ogrodzie jest skorzystanie z tabeli początkowej nasion. Powinieneś wcześniej przeprowadzić badania i wypełnić tabelę. Gdy już to zrobisz, możesz użyć wykresu, aby zaplanować sadzenie przez cały sezon.Świetną wskazówką na początku ekologicznego ogrodnictwa jest dodanie limonki do mieszanki nasion i starterów. Ma to na celu zmniejszenie kwasowości torfu. Zbyt duża kwasowość może go uszkodzić. Powinieneś dążyć do dodania około 1/4 łyżeczki limonki do każdego galonu mieszanki nasion i starterów.Jeśli masz problem ze ślimakami lub innymi owadami, wspaniałym organicznym pestycydem kontaktowym jest ziemia okrzemkowa. Możesz go kupić w większości centrów ogrodniczych i jest dostępny w postaci białego proszku. Łatwe i szybkie porady dotyczące ekologicznego ogrodu

Jest to materiał ścierny, który zabija stworzenia, uszkadzając skórę ślimaków i stawy owadów.Jeśli Twój ekologiczny ogród używa pojemników, być może będziesz musiał zamienić sadzonki na większe pojemniki, gdy z nich wyrosną.

Kiedy to zrobisz, upewnij się, że trzymasz sadzonki za liście i korzenie. Mówiąc bardziej konkretnie, należy unikać dotykania łodyg, ponieważ są one wyjątkowo kruche i można je łatwo uszkodzić. Po zamianie pojemników zaleca się podlewanie korzeni, ponieważ pomoże im to wtopić się w nowe środowisko.Oto wskazówka dotycząca ekologicznego ogrodnictwa! Użyj miernika deszczu. Większość roślin wymaga około cala wody tygodniowo. Aby wiedzieć, ile trzeba podlać, ważne jest, aby wiedzieć, ile wody otrzymały rośliny z deszczu. Ponieważ opady deszczu mogą się znacznie różnić w obrębie miasta, nie należy polegać na prognozie pogody; zamiast tego użyj miernika deszczu, aby określić ilość, która spadła w Twojej lokalizacji.Wypełnij swoje ogrody kwiatami. Nie należy poświęcać zbyt wiele czasu i energii na sadzenie jednorocznych rodzajów kwiatów, ponieważ przetrwają tylko jeden sezon. Trzymaj te typy w ograniczonej części ogrodu. W przypadku większych obszarów wybierz byliny. W ten sposób będziesz mieć kwiaty ponownie w przyszłym roku.Każdego roku powinieneś obracać rośliny w swoim ogrodzie. Wielokrotne sadzenie tej samej zieleni w tym samym miejscu może powodować grzyby i choroby. W następnym roku, kiedy posadzisz te same rośliny na tym samym obszarze ogrodu, będą narażone na te problemy. Więc chcesz mieć pewność, że wszystko pomieszasz i utrzymasz swój ogród w ruchu, aby uniknąć takiego problemu.Jak wspomniano wcześniej, stosowanie ekologicznych metod ogrodniczych wymaga jedynie niewielkiej ilości czasu i wysiłku. Powyższe wskazówki pomogą Ci stworzyć wspaniały ogród. Cokolwiek zdecydujesz się posadzić, sugestie zawarte w tym artykule pomogą Ci odnieść sukces w ogrodnictwie.