Czy zastrzyki z botoksu są bezpieczne

W 1978 roku w pierwszym badaniu klinicznym użyto najsilniejszej neurotoksyny na świecie, botuliny. Botoks przeszedł długą drogę od swojego powstania jako zabieg korygujący zeza.

Na początku niewielu lekarzy wiedziało, że leczenie nadpobudliwości mięśni botoksem może mieć wiele zastosowań również w medycynie estetycznej. Pod koniec lat 90-tych botoks zyskał sławę jako świetny środek redukujący zmarszczki. Do dziś zastrzyki z botoksu są najbardziej znane ze swoich zastosowań kosmetycznych. Jednak naukowcy i lekarze nadal znajdują nowe zastosowania dla tego szczególnego leczenia. Nowe metody leczenia obejmują łagodzenie migren, kontrolowanie nadmiernego pocenia i pomoc dla kobiet z nietrzymaniem moczu. Botoks to nie tylko wspaniały środek na młodszy wygląd skóry, a zalety takiej metody łagodzenia wielu niepożądanych objawów i dolegliwości sięgają znacznie dalej, niż spłycanie zmarszczek. Leczenie toksyną botulinową zawsze odbywa się w ramach ustalonych klinicznie parametrów i nie powoduje żadnych negatywnych skutków ubocznych. Zastosowane dawki to sprawdzone minimum do uzyskania pożądanych efektów, a techniki iniekcji zapewniają, że efekt będzie lokalny w obszarze wymagającym leczenia, a nie na innym poziomie.

 

Doświadczeni lekarze za pomocą cieniutkiej igły wprowadzają odpowiednią dawkę botoksu w określony obszar skóry, który wymaga leczenia.

Korzyści płynące z botoksu obejmują również leczenie osób cierpiących na nadmierną potliwość, ponieważ udowodniono, że botoks hamuje wytwarzanie potu i nadmierną aktywność gruczołów potowych. W przemyśle kosmetycznym botoks służy do usuwania zmarszczek twarzy, a cała procedura zajmuje tylko kilka minut. Przed zabiegiem botox w Rzeszowie nie jest konieczne znieczulenie, a botoks pozostaje i działa tylko tam, gdzie jest wstrzyknięty. Na przykład, kiedy dostaniesz zastrzyk na twarz, toksyna nie przedostanie się do nóg, pleców ani innych części ciała. Przed zastosowaniem botoksu zaleca się unikanie alkoholu przez co najmniej tydzień przed kuracją, należy także unikać leków przeciwzapalnych i aspiryny, aby zapobiec krwawieniu i powstawaniu siniaków.