Czy chrapania można się skutecznie pozbyć

Chrapanie jest powszechną dolegliwością i szacuje się, że nawet połowa osób dorosłych ma problemy z chrapaniem podczas snu

. Wiele czynników może przyczyniać się do chrapania i nie zawsze tylko jeden powoduje skłonność do tego stanu. Przyczyną fizjologiczną są wibracje w drogach oddechowych, kiedy rozluźnione tkanki górnych dróg oddechowych wibrują podczas oddychania, wytwarzając charakterystyczny dźwięk chrapania. Innymi przyczynami chrapania mogą być zablokowane kanały nosowe. Chrapanie jest często nieszkodliwe i jeśli od czasu do czasu chrapiesz, możesz nie potrzebować interwencji lekarza i sam poszukać rozwiązania. Częste lub chroniczne chrapanie może być oznaką poważnego stanu zdrowia, takiego jak bezdech senny. Nieleczony może prowadzić do braku snu, niedotlenienia, chorób serca i nadciśnienia. Wiedząc, dlaczego lub jak często chrapiesz, możesz pomóc wybrać najlepszą opcję leczenia, poczytaj porady na temat chrapania na stronie http://sposobynachrapanie.pl. W zależności od potrzeb preparaty bez recepty, leki na alergię, urządzenia medyczne, a nawet proste zmiany stylu życia mogą pomóc złagodzić objawy chrapania. Leki i spraye zmniejszające przekrwienie śluzówki, mogą pomóc złagodzić chrapanie. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli chrapanie jest spowodowane katarem, przeziębieniem lub alergią.

Unikaj alkoholu, który rozluźnia mięśnie gardła, co może przyczyniać się do chrapania.

Spróbuj całkowicie zrezygnować z picia alkoholu, szczególnie na kilka godzin przed zaśnięciem. Spanie na plecach może powodować chrapanie. Po rozluźnieniu mięśni język może osunąć się do gardła i spowodować zablokowanie dróg oddechowych, co prowadzi do chrapania. Spanie na boku może zapobiegać blokowaniu dróg oddechowych przez język. Warto również schudnąć, ponieważ osoby z nadwagą częściej mają problemy z chrapaniem. Jeśli krople, suplementy diety i inne leki nie działają, można wypróbować plastry i klipsy zakładane na nos i ułatwiające swobodny przepływ powietrza przez drogi oddechowe. Materiał źródłowy znajdziesz tutaj https://dzienniknaukowy.pl/zdrowie/chrapanie-i-bezdech-senny-przyczyny-objawy-leczenie. Istnieje wiele powodów, dla których możesz chrapać, z tego powodu nie ma jednej diagnozy ani planu leczenia chrapania.