Kiedy warto pomyśleć o wizycie u ortodonty?

Kiedy nadchodzi odpowiednia pora, aby odwiedzić profesjonalny gabinet ortodontyczny? Niejednokrotnie nie mamy zielonego pojęcia na temat tego, czym zajmuje się taki specjalista, a co za tym idzie, w których momentach może on nam pomóc.

Musimy wiedzieć, że ortodonta oceni nasze zęby z perspektywy ich właściwego ustawienia oraz prawidłowego rozwoju całego układu żucia. To nie tylko problem prostych zębów. Kompetencje ortodonty są o wiele szersze. Wszelkie duże plany leczenia powinny odbyć się po konsultacji ortodontycznej. Jeżeli Twój przypadek nie wymaga takiego leczenia, można od razu poddać się leczeniu. Należy jednak pamiętać, że o ile możemy zmienić ustawienie zęba w kości, to już wkręconego implantu w kość nie. Jeżeli uważasz, że dotyczy Ciebie problem ortodontyczny, najlepiej to skonsultować ze specjalistą. Już na pierwszym spotkaniu ortodonta tak naprawdę oceni stan naszego zgryzu, pracę stawu skroniowo-żuchwowego. Zostanie przeprowadzona szczegółowa diagnostyka. Na podstawie zebranych informacji, cyfrowych wycisków, zdjęć zostanie przygotowany indywidualny plan leczenia. Dzięki leczeniu ortodontycznego możesz nie tylko odzyskać pewność siebie, uzyskać piękny uśmiech, ale przede wszystkie zdrowy zgryz. Zatem ortodonta to lekarz w pełni nie tylko dbający o wygląd naszych zębów, ale też ściśle specjalizujący się w prawidłowym ustawieniu zębów w zgryzie. W leczeniu ortodontycznym wykorzystuje się przede wszystkim aparaty ortodontyczne stałe dla dorosłych, a dla pacjentów najmłodszych aparaty ruchome.

Kiedy warto pomyśleć o wizycie u ortodonty?

Co zapewni nam ortodonta?

Ortodonta w pierwszej kolejności jak wspomniano powyżej, zapewni nam kompleksowe leczenie wady zgryzu. W większości sytuacji mowa tutaj o aparacie ortodontycznym jakiego noszenie i stosowanie ma nie tylko sens, lecz niesie za sobą wiele korzyści. Wiele odpowiedzi na nasze pytania dotyczące samego ortodonty znajdziemy na stronie www ortodonta Szczecin, którą warto co oczywiste odwiedzić. Może dzięki temu i my zrozumiemy, iż najwyższa pora wybrać się na wizytę konsultacyjną do ortodonty