Jakie kwiaty dać kobiecie

Jeśli ścieżka do serca mężczyzny wiedzie przez żołądek, wówczas ścieżka do serca kobiety wiedzie przez kwiaty. Piękna pachnąca kompozycja może być niespodzianką, dodatkiem do prezentu lub niezależnym prezentem. W tym artykule powiemy ci, jakie kwiaty wybrać, aby kobieta pogratulowała jej w święta osobiste lub oficjalne (kwiaty na dzien kobietet).

CO KWIATY SĄ KOBIETOM: ZALECENIA OGÓLNE

Jeśli pójdziesz do salonu florystycznego i poprosisz o pomoc w wyborze bukietu, zostaniesz zapytany, dla kogo i jaki jest wiek odbiorcy. Zgodnie z zasadami florystyki kwiaty dla kobiety i dziewczynki nie mogą być takie same. Wybierając prezent dla pięknych kobiet, przestrzegaj zasad:

Wybierz kwiaty o nasyconych, jasnych odcieniach: pomarańczowym, malinowym i fioletowym. Dziewczęta są prezentowane pąkom delikatnych pastelowych kolorów.

Unikaj ciemnych tonów: bordowy i zbliżony do czarnego. Są one związane z więdnięciem natury.

Pąki kwiatowe powinny być obszerne, bujne, jak róża, chryzantema, lilia lub piwonia. Miniaturowe stokrotki i frezja w mono-bukiecie dla kobiety wyglądają dysharmonijnie.

Wyjątkiem od tych zasad jest 8 marca. Możesz dać tulipany kobiecie w każdym wieku jako symbol wiosny i piękna. W takim przypadku dozwolony jest różowy, żółty, biały i liliowy kolor płatków.

KTÓRE KWIATY DAJĄ NA URODZINY KOBIETY

Najprostszym sposobem na wybór prezentu jest zapytanie dziewczyny urodzinowej, jaki bukiet chce otrzymać. Jeśli nie jest to możliwe, skorzystaj z porady Semitsvetik:

Gratulując ci pięknej lub okrągłej daty: 30, 33, 45, 55 lat – pamiętaj wzór:

proste kwiaty – ranunculi, lisianthus, irysy – wyglądają spektakularnie w wielkiej broni. Jeśli dasz duże pąki, możesz zebrać z nich niewielką kompozycję, dodając zieleni i wystroju.

Przez 60, 65 i 70 lat nie zalecamy wybierania dużych bukietów. Zalecamy dawanie niezwykłych róż piwonii lub jasnych gerberów.

Są daty, na które powinieneś starannie wybrać prezent: 80 i 90 lat. W tym wieku prezentowane są praktyczne prezenty, a kwiaty to tylko dodatek do gratulacji. Dlatego kup 5-9 dużych róż ekwadorskich.

Pogratuluj szefowej kompozycji autora lub www.floraqueen.pl – katowice od 15-25 róż premium.

CO KWIATY DAJĄ ROCZNICĘ KOBIETY

Tylko 50 lat jest uważana za datę jubileuszu, więc kompozycja powinna być naprawdę luksusowa. Najpopularniejszą opcją są 51 róż, chryzantema jednogłowa lub piwonia. Kompozycja ma obszerny i regularny kulisty kształt. Jeśli boisz się, że dziewczynie urodzinowej będzie trudno zachować taki prezent, zamów dekorację w koszyku.

KTÓRE KWIATY OBECNIE ULUBIONEJ KOBIETIE

Wybierając prezent dla wybranego, możesz zaniedbać zasady etykiety i florystyki. Najważniejsze, że jej się podobało. Zalecamy kupowanie nie tylko czerwonych róż jako znaku miłości, ale także śmietany, mleka, lekkich pąków bzu jako symbolu czystych i szczerych uczuć.

JAKI KWIAT W NACZYNIU MOŻESZ DAĆ KOBIETIE

Jeśli chcesz zrobić kwiatową niespodziankę, która będzie ci przypominać przez wiele lat, daj rośliny doniczkowe. Najważniejsze, że będzie kwitnąć.

Doświadczeni ogrodnicy docenią azalię. Mały krzak z wieloma koronkowymi kwiatostanami ozdobi każde pomieszczenie.

Jako alternatywę dla bukietu często wybiera się orchideę. Ale kwiat wymaga opieki i pewnych umiejętności ogrodniczych. Jeśli nie wiesz, czy kobieta jest gotowa dbać o roślinę, kup coś mniej kapryśnego.

Wielu kojarzy geranium z jedną kobietą, ale są to stereotypy. Już sama bezpretensjonalność i częstotliwość kwitnienia czyni ją ulubioną babcią.

Niewiele osób wie, że gerbery są prezentowane w doniczce, a nie tylko w kroju. Ostrożnie kwitną nawet zimą.

Kwiaty są lepsze niż jakiekolwiek słowa na komplement kobiety. Jeśli podejdziesz do ich wyboru, biorąc pod uwagę nasze rady, będziesz najbardziej wymownym gościem na każdej uroczystości.