Klocki i figurki Playmobil

Dzieci uwielbiają różnego rodzaju zabawki, figurki do zabawy Playmobil oczarowują młodych i starszych od ponad 45 lat. Trudno sobie wyobrazić, że mała zabawka wykonana z plastiku mogłaby wywrzeć taki wpływ na świat zabawek.

Playmobil powstał na początku lat 70. XX wieku, kiedy ceny ropy rosły, zwiększając w ten sposób koszty produkcji plastiku. Wtedy jedna z firm wpadła na pomysł, aby ich zwykle duże plastikowe zabawki były mniejsze. Horst Brandstätter zaprojektował małe zabawki, aby pasowały do dłoni dziecka. Zabawka zadebiutowała w 1974 roku na targach zabawek w Norymberdze. Pierwsze trzy figurki to robotnik budowlany, rycerz i czerwony Indianin. Większość producentów zabawek uważała, że zabawki te były brzydkie, ale holenderska hurtownia postanowiła dać im szansę. Jego przeczucie było słuszne, a trzy lata później sprzedaż wyniosła ponad 100 milionów sztuk. Dzieci uwielbiały fakt, że mogły tworzyć własne historie i scenariusze z różnymi rodzajami ludzików w różnych sytuacjach. Kobiece figurki wprowadzono na rynek dopiero w 1976 r., A niemowlęta i dzieci w 1981 r. Playmobil wprowadził także Playmobil 123 dla dzieci w wieku poniżej trzech lat, które mogą korzystać z tych zabawek.

Dzisiaj Playmobil oferuje ponad 20 różnych scen i magicznych światów, które pobudzą wyobraźnię każdego dziecka. Na całym świecie wyprodukowano prawie trzy miliardy figurek i są one dostępne na pięciu kontynentach. Playmobil wypuszcza wiele różnych figurek, pojawili się także kolekcjonerzy, którzy poszukują rzadkich figurek Playmobil. W 2017 roku firma wykonała figurkę Martina Luthera z okazji 500 rocznicy Reformacji. Playmobil pierwotnie wyprodukował tylko 34 000 sztuk, ale w ciągu trzech dni wszystkie się wyprzedały, jednak szybko wyprodukowano więcej, aby każdy kolekcjoner mógł postawić sobie taką figurkę na półce. Obecnie można nabyć wiele różnych figurek, i wiele dodatków tematycznych, figurki Playmobile znane są na całym świecie, i posiadają miliony fanów. Rzadkie figurki osiągają na aukcjach wysokie kwoty.