Jaką szafę wybrać do sypialni na poddaszu?

Szafa to niezbędny element w każdym domu. Dzięki niej możemy uporządkować swoje rzeczy, a dodatkowo ochronić je przed niekorzystnymi warunkami. Najczęściej szafy z ubraniami znajdują się w sypialniach. Umiejscowienie szafy nie jest prostym zadaniem, jednak prawdziwy problem zaczyna się pojawiać, w momencie, gdy nasza sypialnia jest usytuowana na poddaszu. W takiej sytuacji warto zdecydować się na szafę, która zostanie wykonana na zamówienie. W tym artykule postaramy się podpowiedzieć, jaką szafę wybrać do sypialni na poddaszu.

Dlaczego warto wybrać szafę pod skosem?

Szafa pod skosem będzie najlepszy wyborem, gdy chcemy ją umiejscowić na poddaszu. Taki mebel jest dość prosty w zaprojektowaniu i wykonaniu, dlatego nie ma większych problemów z dostosowaniem szafy do skosu. Przygotowana na wymiar szafa z myślą o poddaszu nie tylko będzie dobrze wyglądać, ale również będzie bardzo pojemna. Taka szafa nadaje wnętrzu na poddaszu większej funkcjonalności, a także sprawia, że całość dobrze wygląda. Firma Komandor wykonuje dla swoich klientów szafy na wymiar, które idealnie sprawdzą się w sypialni na poddaszu. Oferta firmy dostępna jest na stronie: www.komandor-krakow.pl, gdzie klienci znaleźć mogą: garderoby, meble na wymiar czy szafy na wymiar.

Jakie drzwi wybrać?

Niezwykle istotne jest to, jakie drzwi wybierzemy do naszej szafy na poddaszu. Oczywiście możemy zastosować zarówno drzwi uchylne, jak i przesuwne, jednak kluczowe znaczenie w tej kwestii ma miejsce, gdzie stanie szafa. Jeżeli nie masz miejsca, aby zastosować drzwi uchylne, to możesz zbudować szafę z drzwiami przesuwnymi. Jeżeli natomiast posiadasz taką potrzebę, to szafa na wymiar może być wyposażona nawet w dwa rodzaje drzwi na raz. O tym, jak należy zaprojektować swoją szafę, przeczytasz więcej w artykule: https://www.komandor-krakow.pl/5-wskazowek-jak-odpowiednio-zaprojektowac-szafe-w-sypialni/, gdzie znajdziesz najważniejsze wskazówki odnośnie zaplanowania projektu szafy do sypialni od podstaw.

Gdzie ulokować skośną szafę?

Skośna szafa nie zawsze musi być ulokowana w miejscu, gdzie występuje nieestetyczny skos, który utrudnia jej montaż. Czasem szafy na poddaszu mogą stać również w innym miejscu. Wszystko zależy tak naprawdę od własnej inwencji twórczej. Jeżeli i tak zamawiamy szafę na wymiar, to to gdzie zostanie umiejscowiona, powinno być uwarunkowane tym, gdzie będzie nam najwygodniej z niej korzystać. Skośne szafy sprawdzają się bardzo dobrze na poddaszu, ale pamiętaj, że to nie jedyny rodzaj szafy, który można wykorzystać w sypialni ze skosami.