Jak odmienić nudny wygląd swojego korytarza?

Meble do przedpokoju są dostępne w nieskończonych wzorach i stylach. Mogą błyskawicznie odmienić Twój korytarz. Wybierając meble do przedpokoju, trzeba mieć na uwadze funkcjonalność każdego elementu. Oznacza to, że musisz dokonać pomiarów aby upewnić się, że kupujesz właściwy rozmiar i proporcje. Dzięki temu wszystkie Twoje meble będą do siebie pasować i wyglądać świetnie.

 

Jak odmienić nudny wygląd swojego korytarza?

Korytarz jest istotną częścią Twojego domu

 

To miejsce, w którym wychodzisz z domu i ruszasz w świat. To również miejsce, które widzą jako pierwsze Twoi goście. Ważne jest zatem, aby nie pomijać przedpokoju podczas szczegółowego planowania wnętrza całego mieszkania. Wybierając meble do przedpokoju, należy zawsze starać się o jak największą różnorodność. Lustro można umieścić w pobliżu drzwi lub w rogu, ale cokolwiek wybierzesz upewnij się, że pasuje do ogólnego stylu pomieszczenia.

 

Zachowaj ład

 

Kolejną rzeczą, którą powinieneś rozważyć jest rozmieszczenie swoich przedmiotów. Czy stawiasz buty przy drzwiach wejściowych? A może kładziesz płaszcze na szafce? Wieszak przed drzwiami oraz szafka na buty z polkami to sposób na to aby uniknąć takich sytuacji. Możesz również zaopatrzyć się w stojak na buty. To dobra opcja dla tych, którzy mają dużo par butów i chcą mieć do nich szybki i wygodny dostęp.

 

Dobrym pomysłem jest również wybór mebli z szufladami. To najlepszy sposób na przechowywanie drobnych przedmiotów takich jak np. klucze, długopisy, narzędzia do majsterkowania itp. Pozostawianie ich bezpośrednio na półkach i szafkach pozostawia wrażenie bałaganu i niechlujstwa. Szuflady dają możliwość schowania praktycznie każdej drobnej rzeczy, która nam przeszkadza w danym momencie.

 

Zadbaj o zieleń

 

Drzewko lub inna roślina może być ozdobą i stanowić miły akcent w przedpokoju. Pamiętaj jednak o tym, żeby dokonać odpowiedniego wyboru. Trzeba mieć na uwadze fakt, że przedpokój to miejsce, do którego nie dociera zbyt wiele promieni słonecznych w ciągu dnia.
Jak widzisz, urządzanie przedpokoju nie musi być wcale takie trudne. Kluczem do sukcesu jest umiejętne dobranie mebli oraz dodatków, które będą pasować do tych, znajdujących się w pozostałych pomieszczeniach.