Dla kogo są implanty zębów?

Niekiedy w podczas wypadku, możemy stracić ząb, wówczas chcemy uzupełnić ubytek. Obecnie najpopularniejszą formą uzupełniania ubytków są implanty.

Oczywiście mogą je także stosować osoby starsze, które nie chcą nosić sztucznej szczęki, a ich ubytki to kilka zębów, które łatwo zastąpić implantami zębowymi. Oczywiści także osoby, które mają problemy z wypadaniem zębów mogą zdecydować się na implanty, dzięki którym będą mogli normalnie funkcjonować. Da to nie tylko efekt estetyczny, ale również pozwoli na bardziej komfortowe spożywanie posiłków. Implant składa się z części mocującej, którą umieszcza się w miejscu korzenia zęba, jak również części która wystaje ponad korzeń, i jest częścią, którą widzimy w jamie ustnej. Dzięki temu implanty odpowiadają naturalnej wielkości zęba, i bardzo dobrze trzymają się w jamie ustnej. Należy dbać o higienę jamy ustnej aby nie dopuszczać do sytuacji, kiedy wypadają zęby. Protetyka to dziedzina stomatologii zajmująca się zastępowaniem zębów protezami ruchomymi i stałymi. Najnowszym ulepszeniem jest zastosowanie elastycznego materiału, który zastępuje brzydkie metalowe druty utrzymujące częściowe protezy na miejscu. Nowy materiał ma kolor zębów jest praktycznie niewidoczne. Nowsze materiały są lżejsze, cieńsze i mocniejsze niż ich poprzednicy.

Najlepszym sposobem na zyskanie estetycznie wyglądającego uśmiechu i perfekcyjnie równych zębów jest ortodoncja. Każda osoba, która chciałaby znacząco poprawić wygląd swojego uśmiechu powinna skorzystać z usług gabinetu ortodontycznego. Ale oprócz korzyści estetycznych ortodoncja pociąga za sobą wiele korzyści zdrowotnych, ponieważ pomaga w utrzymaniu zdrowych zębów oraz przyzębia, a także stawu skroniowo–żuchwowego. Praca protetyka i ortodonty jest bardzo drobiazgowa, potrzebują oni odpowiednich narzędzi muszą także wykorzystywać najlepsze materiały protetyczne. To dzięki nim implanty są bardzo wytrzymałe i mogą służyć nam przez wiele lat bez problemów. Małe wymiary implantów powodują iż wszystkie elementy łączące muszą być wykonane niezwykle precyzyjnie.