Olej makadamia – sposób na gładką skórę

Olej makadamia to składnik wykorzystywany do pielęgnacji całego ciała. Używa się go m.in. do masażu i kąpieli, jak również do olejowania twarzy i włosów. W jaki sposób się go pozyskuje? Jakie zawarte w nim składniki posiadają wyjątkowe właściwości pielęgnacyjne?

Olej makadamia otrzymuje się w wyniku tłoczenia na zimno orzechów z drzewa makadamia. Rośliny te pochodzą z tropikalnych lasów Australii, jednak uprawia się je również w Brazylii, Kostaryce, na Hawajach oraz w Zimbabwe. Drzewo makadamia owocuje w ciągu kilku lat, a jego owoce przypominają w wyglądzie orzechy laskowe. Czas dojrzewania orzechów makadamia wynosi 30 tygodni i zbiera się je dopiero wtedy, gdy same spadną z drzewa. Orzechy posiadają twardą łupinę oraz mają jadalny słodki miąższ. Pozyskany z orzechów olejek ma charakterystyczny żółtawy kolor i orzechowy aromat.

Olejek makadamia zawiera takie cenne składniki jak m.in. lecytyna, skwalen, fenole, witaminy A,B i E oraz kwas oleopalmitynowy, kwas oleinowy i kwas palmitynowy. Wśród jego właściwości kosmetycznych można wymienić właściwości regeneracyjne (nadaje się do leczenia oparzeń i ran), nawilżające i odżywcze. Poza tym, olejek łagodzi wszelkie podrażnienia oraz nadaje skórze elastyczność. Dzięki temu składnik ten zapewnia młody i zdrowy wygląd skórze.

Składnik ten doskonale się też nadaje do pielęgnacji włosów. Preparaty, które mają go w swoim składzie, sprawiają, że włosy są mniej osłabione i łamliwe. Olejek makadamia chroni je też skutecznie przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak szybkie zmiany temperatury.

Wyjątkowe zalety olejku makadamia nie umknęły uwadze włoskiej marki Felce Azzurra, która wykorzystała jego właściwości pielęgnacyjne w jednym ze swoich produktów. Mowa tu o nawilżającym żelu pod prysznic z dodatkiem olejku makadamia, którego formuła nie zawiera żadnych parabenów i silikonów. Zdecydowaną zaletą żelu pod prysznic Felce Azzurra jest to, że nie tylko pielęgnuje i nawilża skórę, ale również nadaje jej przyjemny zapach.

Produkt Felce Azzurra dostępny jest także w Polsce, dzięki dystrybucji firmy Foodtrade Sp. z o.o. Można go znaleźć na sklepowych półkach znanych sieciówek, takich jak m.in. Carrefour, Merco, Makro oraz Piotr i Paweł. Firma Foodtrade zajmuje się także dystrybucją artykułów spożywczych i napojów.