Jak się chronić przed kradzieżą auta na walizkę

Samochody to drogie maszyny i chcesz mieć pewność, że robisz wszystko, co w Twojej mocy, aby zapobiec ich uszkodzeniu lub kradzieży.

Niezależnie od tego, czy masz duży rodzinny samochód, czy mały samochód miejski, powinieneś odpowiednio zabezpieczyć go w nocy przed możliwością kradzieży. Wraz z rozwojem technologii w nowoczesnych pojazdach może to również ułatwić złodziejom kradzież Twojego samochodu. Wiele samochodów jest obecnie wyposażonych w zamek bezkluczykowy. Chociaż jest to zwykle przydatne i wygodne dla właściciela, może umożliwić przestępcom łatwiejszy dostęp do pojazdu. Złodzieje mogą kupić urządzenie znane jako przekaźnik sygnału, a to urządzenie może skopiować bezprzewodowy sygnał z kluczyków do samochodu, aby umożliwić im wejście do pojazdu. Nazywa się to kradzieżą przekaźników. Jeśli zostawisz kluczyki w domu w pobliżu drzwi wejściowych lub okna, nadajnik będzie w stanie odebrać sygnał i przesłać go w celu otwarcia auta, a samochód może zostać skradziony w mniej niż minutę bez hałasu czy uruchomienia alarmu. Aby temu zapobiec, upewnij się, że kluczyki do samochodu nie są trzymane na kredensie w korytarzu lub w pobliżu okien. Możesz nawet umieścić klucze w specjalnym metalowym pudełku, które blokuje sygnał, aby złodzieje nie mogli używać przekaźnika. Alternatywnie możesz ręcznie zablokować drzwi samochodu.

Każdy bezprzewodowy kluczyk samochodowy można otworzyć, aby odsłonić klucz ręczny w środku.

Takie postępowanie oznacza, że samochód nie otworzy się nawet przy sygnale bezprzewodowym. Nawet jeśli nie masz werandy, unikaj umieszczania kluczy na kredensie w korytarzu. Trzymaj je dobrze schowane w głębi domu, a nawet rozważ umieszczenie ich w bezpiecznym miejscu na noc. Jeśli złodziejowi udało się zdobyć klucze lub przechwycić sygnał z kluczyka, powinieneś jak najbardziej utrudnić mu kradzież na walizkę. Możesz rozważyć użycie blokady kierownicy oraz zabezpieczenie wysyłania sygnału z kluczyka. Chociaż nie zapewniają one stuprocentowej ochrony, sprawia to, że samochód jest znacznie trudniejszy do zdobycia, a zatem sprawca może nie zawracać sobie głowy, jeśli istnieje ryzyko, że zostanie złapany na gorącym uczynku lub spowoduje uruchomienie alarmu.