Rolety oferują funkcjonalność jakiej nie mają zasłony

Rolety zaciemniające w oknach są najlepszym wyborem w sypialniach, pokojach dziecięcych, gabinetach lub pokojach wypoczynkowych, w których pożądana jest maksymalna ciemność, natomiast półprzezroczyste opcje sprawdzają się dobrze w kuchniach i łazienkach, w których bardzo potrzebne jest naturalne światło.

Należy jednak pamiętać, że z boku rolet wpada trochę światła, bez względu na wybrany materiał i jak perfekcyjnie są one dopasowane. Pokoje takie jak kuchnie i łazienki są narażone na wyższą wilgotność i kondensację pary wodnej. Niektóre rodzaje rolet świetnie nadają się do tych pomieszczeń, ponieważ lepiej nadają się do znoszenia takich warunków. Wiele tkanin i rolet pionowych jest produkowanych specjalnie z myślą o odporności na wilgoć, a nawet nadają się do czyszczenia, więc idealnie nadają się do takich pomieszczeń. Podstawową funkcją rolet jest blokowanie światła słonecznego naturalnie wpadającego do pomieszczenia. Popularne opcje tkaninowych żaluzji to rolety rzymskie i rolety. Chociaż oba spełniają cel polegający na utrzymywaniu światła z dala od pokoju, istnieją pewne cechy, które je wyróżniają. Rolety pasują do każdego wystroju wnętrza, czy to nowoczesnego, współczesnego czy eklektycznego.

Rzymskie żaluzje są bardziej odpowiednie dla formalnych układów i domów, które mają elegancki, ale prosty wystrój.

Możesz mieć kombinację zarówno rolet rzymskich do salonu i jadalni, jak i rolet do kuchni lub łazienki. Rolety rozpraszają światło, a także całkowicie go blokują, w zależności od wymagań i użytych do produkcji materiałów. Po całkowitym zwinięciu rolety Lublin bez problemów wpuszczają więcej światła, gdy nie są używane. Rolety zajmują znacznie mniej miejsca w porównaniu do zasłon, ponieważ są po prostu zwijane, gdy nie są używane. Dodatkowo nie zbierają na sobie tyle kurzu, co zasłony, są więc idealnym rozwiązaniem dla alergików. Rolety są również stosunkowo łatwe do czyszczenia i nie wymagają niczego więcej, jak tylko przetarcia wilgotną ściereczką co jakiś czas.