Przydomowa instalacja gazowa

Zasilanie ogrzewania w domu przy pomocy gazu płynnego z własnego zbiornika jest rozwiązaniem w miejscach, gdzie nie możemy skorzystać z sieci, jest to gaz, który jest źródłem energii dla domów jednorodzinnych, gospodarstw wiejskich, przemysłu czy też branży turystycznej.

Gaz uzyskuje się w procesie produkcji ropy naftowej, jest to ekologiczne ze względu na niską produkcję dwutlenku węgla w porównaniu przykładowo z olejem opałowym czy węglem. Dodatkowo w procesie spalania nie powstają szkodliwe pyły, nie ulatniają się do atmosfery żadne toksyny.

Przydomowa instalacja gazowa

Instalacja i obsługa przydomowej instalacji gazowej

Instalacje zasilania gazem ze zbiornika mogą wykonać obecnie specjalistyczne firmy, które wykonają projekt, należy uzyskać także pozwolenie na budowę. Potrzebna będzie mapa geodezyjna dotycząca naszej działki. Klienci mogą wykonać wykopy pod przyłącza, lub ustalić to z firmą, która wykonuje w instalacje zbiornika. Dodatkowo montaż obejmuje przyłącze, instalacje, badanie uziomu, jak również szczelności oraz odbiór przez dozór techniczny. Gaz płynny posiada dużo większą wartość opałową niż gaz ziemny, dlatego często stosowany jest w czasie zimy do ogrzewania. Jest to instalacja bezobsługowa, która może zasilić niewielką kotłownię, możemy dzięki temu ogrzewać powierzchnię użytkową, wodę, jak również zasilić kuchenkę gazową.

Korzystanie z instalacji zbiornikowej wymaga zachowania ostrożności, w pobliżu zbiornika nie powinniśmy używać otwartego ognia, zbiornik nie powinien znajdować się w pobliżu ogniska, grilla czy też zewnętrznych kominków. Nie możemy go zabudowywać, w tym przypadku powinien być on otwarty, nie możemy zastosować wiaty czy też obsadzić przestrzeni krzewami ze względu na potrzebę wentylacji. W przypadku zbiornika podziemnego nie stosuje się kostki brukowej, roślinności, powinniśmy pamiętać o badaniach technicznych zbiornika, takich jak rewizja zewnętrzna oraz wewnętrzna oraz próby ciśnieniowe czy też sprawdzanie zaworu.

Gaz możemy zamawiać u wielu dostawców, którzy oferują gaz płynny do zbiorników przydomowych, cena gazu w tym przypadku może być wyliczana indywidualnie w zależności od zapotrzebowania. Więcej informacji znajdziemy na stronie https://dostawygazu.pl, firma oferuje gaz płynny wysokiej jakości, który posłuży do zasilania przydomowych instalacji.