Jakie badania przechodzi auto podczas przeglądu stanu technicznego?

Każdy kierowca powinien zadbać o stan techniczny pojazdu, wykonywać badania techniczne, dzięki którym mamy pewność, że nasze auto jest bezpieczne, w pełni sprawne i gotowe do użytkowania.

W tym przypadku udajemy się do serwisów, obowiązek corocznego badania dotyczy aut osobowych które mają powyżej 5 lat, możemy znaleźć wiele serwisów które wykonują przeglądy i usuwają usterki.

Jakie badania przechodzi auto podczas przeglądu stanu technicznego?

Profesjonalny serwis Forda

Podczas badania weryfikuje się stan techniczny pojazdu, wszystkich jego elementów. Bada się oświetlenie, słup światła powinien być skierowany na odpowiedniej wysokości, oraz na pobocze. Samochód nie może oślepiać innych uczestników ruchu, w tym przypadku wykorzystuje się specjalne urządzenia które badają światła, wówczas możliwe jest ich ponowne ustawienie. Ważne jest także działanie hamulców, hamulca ręcznego, sprawdza się stan zużycia klocków hamulcowych. W niektórych przypadkach zalecana jest wymiana, aby układ hamulcowy działał prawidłowo.

Ważny jest także układ kierowniczy, czasem występują luzy, które mogą świadczyć o zużyciu drążków. Dodatkowo wykrywa się także zużycie elementów układu zawieszenia, mogą być to amortyzatory czy też sprężyny. Podczas serwisowania sprawdzony jest układ wydechowy, zawartość spalin. Elementy układu wydechowego niekiedy mogą korodować, dlatego należy dokładnie sprawdzić czy jest on szczelny, działa prawidłowo, czy katalizator spełnia swoje zadanie. Podczas standardowego badania sprawdzone jest również ogumienie, stan zużycia bieżnika. W serwisie sprawdzimy także działanie pasów bezpieczeństwa, systemów takich jak ABS czy ESP, dodatkowo podczas badania technicznego sprawdza gaśnicę oraz trójkąt ostrzegawczy.

Niektóre serwisy samochodowe specjalizują się w określonych markach, możemy przykładowo znaleźć serwis forda Wrocław jak również wiele innych miast to miejsca, gdzie działają serwisy samochodowe które posiadają nowoczesny sprzęt. Doświadczeni pracownicy będą wiedzieli w jaki sposób wykonać przegląd techniczny, dokonać napraw, wymienić zużyte lub niesprawne podzespoły.