Jakie możliwości oferują specjalistyczne szafy kartotekowe?

Szafy kartotekowe to nieodzowny element wyposażenia wszystkich firm oraz ośrodków użyteczności publicznej gromadzących dane osobowe swoich klientów. Znajdziemy je również w przychodniach, szpitalach oraz innych placówkach służby zdrowia. Meble te muszą odznaczać się należytą wytrzymałością, dodatkowym zabezpieczeniem dostępu oraz bezpieczeństwem użytkowym. W tym artykule skupiamy się na najważniejszych cechach metalowych szaf kartotekowych.

Jaką zawartość przechowują szafy kartotekowe?

Jedna szafka, zwana również modułem, to słupek z kilkoma szufladami zaprojektowanymi z myślą o przechowywaniu dokumentów w kopercie formatu B5. Z tego typu kopert od lat korzystają placówki medyczne. Producenci starają się jednak wychodzić naprzeciw potrzebom wszystkich klientów, w związku z tym, szafy kartotekowe są dostosowane także do kopert w innych formatach.

Głównym zadaniem szaf kartotekowych jest bezpieczne przechowywanie danych osobowych. Sposób archiwizowania takich danych jest regulowany poprzez właściwe ustawy krajowe oraz RODO. Co za tym idzie, szafy kartotekowe muszą być dostosowane do wszystkich przepisów zawartych w ustawie. Tylko certyfikowane meble uprawniają do gromadzenia i porządkowania danych osobowych.

Bezpieczeństwo użytkowe na pierwszym miejscu

Szafy kartotekowe są wykonane z metalu, a co za tym idzie, same w sobie są dosyć ciężkie. Dołóżmy do tego tony dokumentów, a mebel wraz z zawartością waży grubo ponad 100 kilogramów. Producenci w trosce o bezpieczeństwo użytkowników wdrażają właściwe zabezpieczenia.

Najistotniejszym z nich są prowadnice, które chronią przed samoistnym wysuwaniem się kilku szuflad jednocześnie. Zabezpieczenie to eliminuje ryzyko przeważenia i wywrócenia się szafy. Prowadnice pozwalają również na swobodne wysunięcie ciężkiej szuflady bez wysiłku. Ważnym elementem są także gumowe, regulowane stopki, które stabilizują mebel w pionowej pozycji. Nowoczesny szafy kartotekowe posiadają zamek centralny, który umożliwia zamknięcie lub otwarcie wszystkich szuflad jednym kluczykiem.

Gdzie zakupić profesjonalne szafy kartotekowe?

Najlepszym sposobem na pozyskanie specjalistycznych mebli biurowych jest zakup przez Internet. Zaletami tego rozwiązania są: szerszy wybór, możliwość wprowadzania niezbędnych modyfikacji, atrakcyjna cena, a także wygodna i szybka dostawa pod wskazany adres. Dużym plusem jest także możliwość dostosowania mebli pod kątem kolorystycznym bazując na wszechstronnej palecie RAL.

W związku z tym, jeśli chcesz wyposażyć swoje biuro lub recepcje w profesjonalne szafy kartotekowe, skorzystaj z dobrodziejstw Internetu i zagwarantuj sobie korzystniejsze warunki zakupu. W renomowanych sklepach online znajdziesz niezbędne informacje na temat poszczególnych mebli, dzięki czemu, szybko sprawdzisz czy wybrane meble posiadają odpowiedni certyfikat uprawniających do przechowywania danych osobowych.