Przechowywania pomidorów

Pomidory są tymi warzywami, które w naszych warunkach klimatycznych bardzo dobrze się uprawia. Jednakże po ich zebraniu mogą bardzo szybko ulec zepsuciu. Czy jednak można dokonać określonych zabiegów, dzięki którym żywotność pomidorów będzie większa?

Jak najbardziej tak. Jest to bardzo istotne w odniesieniu do hurtowników, do sprzedawców pomidorów, w przypadku których te warzywa powinny być przechowywane znacznie dłużej. Mówiąc o sposobach na wydłużenie żywotności pomidorów, warto jest wskazać chociażby na taki środek jak Fruit Smart.

Jest to nowość na rynku, która jest oparta w swoim składzie na 1-MCP. Mowa jest tutaj o 1- Metylocyklopropylenie. Istotnym elementem w zastosowaniu owego środka jest to, aby zachować określone terminy oraz wartości.

Środek ten bowiem powinien być w odniesieniu do pomidorów zastosowany maksymalnie po 24 godzinach od dokonania zbioru warzyw. Niemniej istotnym elementem jest dawkowanie.

Powinno ono wynosić od 0,037 do 0,049 g na każdy metr sześcienny pomieszczenia, w którym przechowywane są pomidory. Wartość 0,049 jest wartością górną, której na pewno nie wolno przekraczać. Zabieg ten trwa przez 12 godzin i powinien być przeprowadzony w szczelnym pomieszczeniu. W przeciwnym przypadku nie uzyskamy zamierzonego efektu. Istotnym elementem jest również to, aby warzywa były zebrane w optymalnej fazie swojego rozwoju. Środek, o którym tutaj mowa, jest powszechnie dostępny, a jego cena jak najbardziej jest przystępna. Poza tym również jest to bardzo skuteczny w przedłużaniu żywotności pomidorów środek. Nie wolno także pominąć takiego aspektu, jakim jest bezpieczeństwo jego stosowania. Fruit Smart jest w pełni bezpiecznym środkiem dla pomidorów i dla innych owoców i warzyw. Więcej cennych informacji na jego temat można pozyskać zaglądając na stronę internetową przechowywanie pomidorów. Warto z niego skorzystać, gdyż jest to jeden z najlepszych sposobów na przedłużenie świeżości warzyw i owoców.