Na czym polega trening EMS i czy warto się na takie ćwiczenia zdecydować

EMS jest to forma stymulacji mięśni za pomocą bezbolesnych, elektrycznych impulsów.

W celu treningu siłowego i sprawności, ergonomiczne urządzenia EMS naśladują reakcję ośrodkowego układu nerwowego, aby aktywować impulsy elektryczne w celu szybkiego skurczu mięśni. Trening EMS jest 150 razy skuteczniejszy niż tradycyjne ćwiczenia siłowe. Dzieje się tak, ponieważ technologia elektromagnetyczna aktywuje więcej włókien mięśniowych w krótszym czasie, co oznacza, że twoje mięśnie pracują ciężej podczas 20-minutowej sesji ćwiczeń. Urządzenia treningowe EMS, ich konstrukcja i unikalne cechy sprawiają, że tego typu trening jest wyjątkowo skuteczny. Połączenie wygodnego, ale dobrze dopasowanego kombinezonu treningowego z zaawansowanymi technologiami stymulacji mięśni również zwiększa efektywność treningu EMS. Wystarczy ćwiczyć raz w tygodniu, aby osiągnąć rezultaty porównywalne z kilkoma godzinami spędzanymi na siłowni. Oznacza to, że możesz dosłownie zaoszczędzić godziny tygodniowo, a ten czas poświęcić na rzeczy, które sprawiają ci przyjemność. Możesz zapomnieć o czasochłonnych i forsownych sesjach na siłowni, a rezultaty będą jeszcze szybsze, jeśli będziesz ćwiczyć dwa razy w tygodniu. Zazwyczaj widoczne rezultaty pojawiają się w ciągu czterech sesji. Na czym polega trening EMS i czy warto się na takie ćwiczenia zdecydować

Może to potrwać trochę dłużej lub krócej, w zależności od masy ciała i poziomu sprawności oraz budowy ciała danej osoby.

Trening EMS może również w łatwy sposób pomóc odzyskać sylwetkę po porodzie, co jest ważne dla wielu kobiet, które po urodzeniu dziecka nie mogą schudnąć i nabrać smukłego wyglądu. Na stronie https://1-3.pl/szybki-i-efektywny-trening-czyli-o-ems/ możesz dowiedzieć się na ten temat więcej. Po porodzie równie ważne jest wzmocnienie mięśni i spowodowanie, aby skóra znowu była elastyczna i gładka. Należy jednak wcześniej skonsultować się z lekarzem ginekologiem i nie powinno się rozpoczynać treningu przed upływem czterech do sześciu tygodni po porodzie. Trening rozpoczyna się z bardzo małą intensywnością, która służy również jako drenaż limfatyczny. W zależności od reakcji organizmu, intensywność treningu zwiększa się stopniowo w trakcie wielu sesji terapeutycznych.