Wyciąganie się z głębokiej depresji

Poznaj kilka wskazówek, które mogą pomóc w leczeniu depresji i poprawie zdrowia psychicznego.

Możesz dowiedzieć się wszystkiego, czego potrzebujesz, aby uniknąć niebezpiecznych i ryzykownych zabiegów, leków i terapii, korzystając z poniższych wskazówek. Nie jest to takie straszne, gdy znasz już podstawy i masz pomoc lekarza. Wróć do czynności, które lubiłeś, nawet jeśli nie masz na to ochoty. Wykonywanie czynności związanych z zabawą, takich jak malowanie lub uprawianie sportu, może pomóc Ci poczuć się bardziej energicznym. Kiedy już zaczniesz, może się okazać, że naprawdę podoba ci się ta aktywność. Leki przeciwdepresyjne pomagają w przywróceniu równowagi chemicznej w mózgu. Jednak takie leki to tylko krok w kierunku wyleczenia i należy je łączyć z regularnymi ćwiczeniami i terapią. Znajdź kogoś, na kim ci zależy, z kim możesz spędzać czas, grać w gry wideo lub wyjść na posiłek. Ten świadomy akt może prowadzić do zwiększonego poczucia szczęścia. Jedną z najlepszych rzeczy, jakie mogą zrobić osoby z depresją, jest nauczenie się wdzięczności. Wdzięczność za pozytywne rzeczy, które masz w swoim życiu, w porównaniu z tymi, które mają mniej szczęścia, sprawi, że docenisz to, co masz, zamiast rozmyślać nad rzeczami, których nie masz. Jeśli masz ochotę popełnić samobójstwo lub skrzywdzić kogoś innego, ważne jest, abyś natychmiast zwrócił się o pomoc. Są to oznaki, że depresja wymknęła się spod kontroli i powinieneś uzyskać pomoc, zanim będzie za późno. Nie bój się powiedzieć specjaliście, jeśli tak się czujesz. Zanim zaczniesz przyjmować jakiekolwiek leki na depresję, zrób pracę domową i zbadaj ryzyko i korzyści, a także wszelkie skutki uboczne. Jeśli jeden lek nie działa, jest wiele do wyboru, a Twój lekarz z przyjemnością eksperymentuje, dopóki nie znajdziesz takiego, który ma najmniej skutków ubocznych i dyskomfortu. Każdy reaguje inaczej na lek.

Porozmawiaj z kimś o tym, jak się czujesz. Możesz czuć, że nikt nie rozumie, przez co przechodzisz, ale prawda jest taka, że wiele osób przynajmniej raz w życiu cierpi na depresję.

Dołącz do grupy wsparcia lub porozmawiaj z ukochaną osobą, a nie poczujesz się taki samotny. Osoby cierpiące na depresję powinny poprosić współmałżonka lub partnera o wykonanie prac domowych. Ważne jest, aby się zrelaksować i unikać czynności, które mogą pogorszyć depresję. Jeśli czujesz się źle z powodu przerzucania wszystkich obowiązków na współmałżonka, zaproponuj sprzątanie domu w jednym tygodniu i poproś go, aby zrobił to w następnym. Kofeiny nie należy spożywać, gdy cierpisz na skutki depresji. Badania wykazały, że depresja nasili się, jeśli będziesz mieć za dużo kofeiny. Jeśli lubisz pić napoje gazowane lub kawę, przejdź na wersję bezkofeinową. Rozważając depresję, możesz rozważyć zmianę diety. Jest to ważne, ponieważ często jedzenie może mieć bezpośredni wpływ na to, jak się czujesz. Upewnij się, że odżywiasz się zdrowo i otrzymujesz wszystkie potrzebne składniki odżywcze. Trzymaj się z dala od przetworzonej żywności. Chociaż może wydawać się niemożliwe, aby wyrazić swoje uczucia komuś, kto jest w depresji, może się okazać, że płacz na czyimś ramieniu lub wyjaśnianie swoich uczuć jest najlepszym lekarstwem. Kiedy ludzie Cię słuchają, jesteś w stanie wyrzucić z siebie swoje uczucia bez poczucia samotności. Depresja jest stanem, który najlepiej spełnia się przy wsparciu i towarzystwie. Samotność tylko pogarsza sprawę. Aby pomóc sobie z depresją, powinieneś zawrzeć nowe relacje oparte na systemie wsparcia, który jest dla ciebie. Kiedy uznasz, że wsparcie jest poręczne i terminowe, przekonasz się, że depresji przeciwdziała nowe podejście, które może znacznie zwiększyć twoją pewność siebie i pokazać, że nie robisz tego sam. Jak widać, leczenie depresji nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Wymaga to po prostu przeprowadzenia wielu badań, wypróbowania wielu metod opartych na zaleceniach lekarza, zadawania wielu pytań i cierpliwości. Praca się opłaci, gdy zobaczysz, jak może pomóc twojej przyszłości.