Jak zadbać o sylwetkę w nowym roku? Tylko Zumba!

Nowy Rok zachęca do podjęcia nowych aktywności. Często wraz z postanowieniami o zmianie swoich nawyków żywieniowych, decydujemy się również na systematyczne ćwiczenia w domu lub chodzenie na siłownię. Osoby, które chcą zadbać nie tylko o swoje ciało, ale również o dobry nastrój, zdecydowanie powinny rozważyć wybranie się na zajęcia z zumby, która łączy w sobie elementy ćwiczeń fitness z zabawą i tańcem.

Na czym polega zumba?

Zumba została wymyślona w Kolumbii. Jest to połączenie elementów ćwiczeń fitness z tańcem w rytmie latynoskiej muzyki. Regularnie trenowana pozwala na niezwykle przyjemne i szybkie zrzucenie zbędnych kilogramów.

Wykonywane ćwiczenia angażują wiele partii mięśni, stąd o zumbie można myśleć jak o formie treningu ogólnorozwojowego. Regularne jej praktykowanie wpływa pozytywnie nie tylko na wygląd sylwetki, lecz również na nasze ogólne samopoczucie, ponieważ jeśli tylko lubimy tańczyć, wówczas taka forma ruchu może stać się po prostu – dobrą zabawą.

Dlaczego warto rozpocząć swoją przygodę z zumbą?

Zajęć z zumby powinny przede wszystkim spróbować osoby, które mają dość monotonnych ćwiczeń wykonywanych w domu czy na siłowni. Zumba jest formą aerobiku, w której cały czas dzieje się coś nowego – to nie tylko spalanie zbędnych kalorii, lecz również taniec w takt utworów m.in. salsy, samby oraz reggae. Dzięki ćwiczeniom aerobowym wzmacniamy mięśnie i poprawiamy wydolność swojego organizmu, który dzięki temu lepiej funkcjonuje w codziennych sytuacjach, a my sami czujemy się mniej zmęczeni i zestresowani.

Pozytywne efekty zumby

Pierwsze efekty w postaci rozładowania nagromadzonego stresu można zauważyć praktycznie od razu. Poprawi się przy tym również nasze samopoczucie. W momencie, gdy zumbę będziemy trenować regularnie, szybko pojawią się też zmiany związane wyglądem naszej sylwetki. Jak w przypadku wszystkich ćwiczeń cardio, możemy tu liczyć na spalanie sporej ilości kalorii i związaną z tym widoczną utratę zbędnych kilogramów. Wraz z każdym treningiem będziemy się mniej męczyć, poprawi się również nasza koordynacja ruchowa. Zajęcia z zumby wpłyną też na wygląd naszej skóry – stanie się ona jędrniejsza, cera zaś lepiej dotleniona, a w związku z tym rozjaśniona i zdrowsza.

Energym w Krakowie organizuje treningi zumby, podczas których można spalić nawet ok. 500 kalorii. Takie zajęcia powinny odbywać się co najmniej trzy razy w tygodniu (dobrze, aby pomiędzy kolejnymi zajęciami pozwolić sobie na dzień przerwy na regenerację mięśni).