W Japonii znaleźć można wiele ciekawych i pięknych miejsc do odwiedzenia

Turyści odwiedzający Japonię mają tak wiele zabytków i miejsc do zobaczenia i rzeczy do zrobienia, że nie można zmieścić ich wszystkich w trakcie jednej podróży.

Ale jeśli chcesz zobaczyć niektóre z najbardziej znanych lokalizacji, zrób listę i skieruj się prosto do miejsc docelowych. Większość podróżnych nie jest w stanie oprzeć się urokowi dawnej stolicy Japonii, czyli Kioto, jej świątyń, zabytków, tajemniczych dzielnic gejszy i cichych herbaciarni. Od lat ludzie odwiedzają Kioto, aby zatrzymać się w starych ryokanach i jeść tradycyjne posiłki z wielu dań, kaiseki. Niemal zmieciona z mapy przez zrzucenie bomby atomowej w 1945 roku, Nagasaki została przebudowana na klejnot miejski na trzeciej co do wielkości wyspie Japonii, Kiusiu. Nagasaki wyrosło z małej wioski rybackiej w ważny port dla handlu z Europą i Chinami. Kiedy reszta Japonii została praktycznie odcięta od świata przez wiele stuleci, Nagasaki utrzymywało kontakt z wieloma krajami. Obecnie odwiedzający przyjeżdżają, aby poznać historię miasta i wędrować przez małe, ale tętniące życiem uliczki.

Wyspa Miyajima to oszałamiający obiekt światowego dziedzictwa UNESCO, położony na obrzeżach Hiroszimy.

Na wyspie znajduje się zabytkowa świątynia Itsukushima, która została założona w VI wieku i od dawna jest jednym z najświętszych miejsc w Japonii. Nawet jeśli nie słyszałeś o Miyajimie, prawdopodobnie widziałeś zdjęcia kultowego sanktuarium, ponieważ jest to jedna z najczęściej fotografowanych atrakcji w Japonii, dzięki wspaniałej czerwonej bramie torii, która wydaje się unosić w wodzie. Głęboko w wiejskiej prefekturze Wakayama, ale zaledwie kilka godzin na południe od Kioto i Osaki, uznany przez UNESCO region Kumano jest pełen duchowości i historii, a także pięknych krajobrazów, uroczych wiosek, turystyki pieszej i gorących źródeł. Szlak pielgrzymkowy Kumano Kodo to jeden z najbardziej czarujących sposobów na wyjazd do Japonii. Hokkaido, najbardziej wysunięta na północ wyspa Japonii, słynie z dziewiczej przyrody i rozległych krajobrazów, niesamowitych owoców morza i innych przysmaków, a także świetnych warunków do jazdy na nartach i snowboardzie.