Najpopularniejsze rodzaje odbojnic przemysłowych

Profesjonalne odbojnice przemysłowe to najprostszy sposób, aby zabezpieczyć narożniki, ściany, drogie maszyny i wiele innych urządzeń przed uszkodzeniami mechanicznymi. Doświadczony producent odbojnic przemysłowych wykona na indywidualne zamówienie wysokiej jakości konstrukcje o rozmaitej wielkości i różnorodnych kształtach, dzięki czemu można je dostosować do każdej sytuacji.

Szeroki i różnorodny wybór odbojnic

Odbojnice przemysłowe mogą znacząco różnić się swoimi parametrami technicznymi, dlatego też bardzo łatwo dopasować je do konkretnych sektorów przemysłowych. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się odbojnice słupowe i liniowe, ale także barierki techniczne oraz niezwykle przydatne na śluzach przeładunkowych naprowadzacze kół. Te pierwsze do złudzenia przypominają zwykłe słupki drogowe, które bardzo często można spotkać na parkingach. Słupowe odbojnice przemysłowe wykonane są zazwyczaj z rur albo niezawodnych profili stalowych, które mogą pochwalić się dużą udarnością. Tego typu odbojnice wykorzystywane są najczęściej do rozgraniczania poszczególnych stref ruchu zmechanizowanego, czy też do zabezpieczania maszyn i mebli.

Czym charakteryzują się stalowe odbojnice liniowe?

Najlepszą alternatywą dla powyżej opisanych odbojnic słupowych są niezawodne odbojnice liniowe. Konstrukcja tego typu odbojnic przemysłowych jest zdecydowanie bardziej rozbudowana. Pozioma poprzeczka w charakterystyczny sposób zamocowana jest do co najmniej dwóch nóg, które odpowiedzialne są za podtrzymywanie całej konstrukcji. W dużej mierze to właśnie dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest zabezpieczenie zdecydowanie większej powierzchni. Liniowe odbojnice bardzo często można spotkać wzdłuż ciągów komunikacyjnych. Do wyboru są modele instalowane na podłodze, jak i również można spotkać odbojnice przykręcane bezpośrednio do ścian.

Pozostałe odbojnice warte uwagi

Dobry producent odbojnic przemysłowych powinien mieć w swojej ofercie odbojnice U, które doskonale nadają się do zabezpieczania ścian, rur i urządzeń. Tego typu odbojnice spotkać można w halach magazynowych i na powierzchniach parkingowych. Odbojnice do latarni skutecznie zabezpieczają słupy i hydranty. Odbojnice wiszące wykorzystywane są z kolei do zabezpieczania garaży. W miejscach o ograniczonej przestrzeni doskonale sprawdzą się odbojnice narożne. 

Artykuł powstał w oparciu o informacje zawarte na stronie www.odbojnica.pl.