Nie musisz się ograniczać, czyli dlaczego warto kupić pakiet monet Liść Klonu?

Wywodząca się z Kanady seria to bez wątpienia jedna z najbardziej znanych serii, jeśli chodzi o rynek monet bulionowych jako całość. Nic więc dziwnego, że na fali tej rozpoznawalności, Royal Canadian Mint, postanowiło uruchomić sprzedaż tych egzemplarzy w formie pakietów. Atutów kupna takiego zbioru jest kilka. Postanowiliśmy więc przybliżyć niektóre z nich.

Nie jest wielką tajemnicą, że najistotniejsze w odniesieniu do tego typu monet, jest ich wymiar lokacyjny. Mówiąc prościej: o wiele ważniejsze od wygrawerowanego na każdej z monet nominału jest zawartość złota. W tym wypadku, w skład zestawu wchodzi dwadzieścia pięć monet o zawartości jednego grama złota w każdej. Trzeba więc przyznać, tu opłaca się działać niejako dwutorowe. Sprzedawanie monet osobno, znacząco nie zwiększy może inwestycyjnego budżetu, jednak ewentualne niepowodzenie, nie spowoduje spektakularnej klapy. To jest ważne zwłaszcza wtedy, gdy ktoś dopiero rozpoczyna swą przygodę z lokatą w fizyczne formy kruszcu.

Jeśli z kolei ktoś zdecyduje się na sprzedaż całości pakietu, wtedy ewentualny zysk może być rzecz jasna odpowiednio zwielokrotniony. Taki ruch powinni rozważyć zwłaszcza ci nieco bardziej doświadczony na tym sektorze rynku.

Taka ilość monet sprawia, że wzrasta także znaczenie monet jako swego rodzaju długoterminowej lokaty. Jako że obecna światowa ekonomia nie znajduje się mówiąc eufemistycznie w najnowszej kondycji, lokata w kruszec będzie świetną formą zabezpieczenia pod kątem finansowym. Sprzedane w przyszłości monety mogą stać się cennym wybawieniem w przypadku ewentualnych problemów ze stanem konta i sporym zastrzykiem gotówki. Ten długoterminowy wymiar, z pewnością może przemówić do wielu rozważających kupno monet Liść Klonu jako pakiet.

Z pewnością niektórzy inwestorzy dostrzegają także niemały potencjał kolekcjonerski w tego typu monetach. W tym wypadku jest on naprawdę dość spory. Zarówno motyw klonowego liścia wygrawerowany na rewersie monety oraz wizerunek królowej Elżbiety widniejący na awersie odznaczają się dużym poziomem szczegółowości. Nie bez znaczenia będzie zapewne też to, że każda moneta wchodząca w skład zestawu posiada odpowiedni certyfikat. To z pewnością w jakimś stopniu może ułatwić negocjacje cenowe z numizmatykami. Tutaj pomóc też może nieco researchu pod kątem tego typu monet na tym rynku. Pomoże choćby uzmysłowić sobie, ile będzie można mniej więcej otrzymać za monetę. Pozwoli to też uniknąć rozczarowania na wypadek, gdyby proponowany zysk był niższy od zakładanego.

W tym miejscu warto też chyba wspomnieć, że choć monety sprzedawane są w zestawie, każda pakowana jest także oddzielnie. Ułatwi to nie tylko przechowywanie numizmatów, ale też ich konserwację.
Bez względu na to czy chcemy zakupić czy sprzedać monety, powinniśmy zrobić to u sprawdzonego dealera złota.. Jednym z takich podmiotów na rynku jest Tavex, firma z ponad 30letniem doświadczeniem. To właśnie tutaj zakupimy zarówno złoto, srebro i platynę. A także poznamy jedną z najbogatszych tablic walutowych w kraju, z dostępnością od ręki. Co więcej, firma Tavex realizuje misję, która zakłada, że każdy banknot ma swoją wartość, przez co podjęła się skupu wycofanych walut.  Stare franki  zatem przestają być dla posiadaczy wycofanych serii problemem.