Dlaczego lubimy otaczać się pięknymi zapachami?

Przyjmuje się, że perfumy wywodzą się od wczesnych Egipcjan, którzy mieszali tlące się żywice i drewno i używali ich podczas ceremonii religijnych.

Wierzono, że ładne zapachy podobają się bogom i zapewnią im lepsze miejsca w następnym świecie. Oczywiście używano również perfum pod różnymi postaciami do pielęgnacji ciała i nadawania skórze pięknego zapachu, przykładowo w rzymskich łaźniach.

Dlaczego lubimy otaczać się pięknymi zapachami?

W sklepie online możesz kupić oryginalne perfumy Armani Mania

Uważa się, że u niektórych osób konkretne odczucia, emocje i reakcje są wywoływane przez specyficzne zapachy. Być może wyjaśnia to pewne konkretne działania, takie jak wąchanie przez dorosłego określonego aromatu i wyzwalanie emocji i wspomnień z dzieciństwa. Wybierając perfumy dla siebie nie warto sugerować się tym, jak pachną one na innej osobie, ponieważ zapachy nie u wszystkich pachną tak samo. Ponieważ każdy z nas ma własny zapach skóry oraz potu, perfumy będą zachowywać się inaczej w kontakcie z naszym ciałem. Ważne jest, aby przetestować zapach na własnej skórze przed zainwestowaniem sporej sumy w małą buteleczkę perfum.

Nie wszystkie perfumy są takie same i mają taką samą intensywność. Zapachy określane jako perfumy są najsilniejsze i mają najdłużej utrzymujący się aromat, wody perfumowane mają bardziej subtelny i lekki zapach, a wody toaletowe są znacznie mniej skoncentrowane, są więc idealnym wyborem la wiosnę i lato, natomiast wody kolońskie posiadają najlżejszy zapach, który utrzymuje się tylko przez krótki czas. Prawidłowe zastosowanie perfum Armani Mania jest również istotne dla uzyskania pożądanego zapachu. Perfumy należy nakładać na punkty tętna, takie jak nadgarstek, wewnętrzna strona łokci, szyja i miejsce za uszami. Te obszary na ciele zapewniają również ciepło niezbędne do rozprzestrzeniania się aromatu.

Dużą popularnością wśród kobiet cieszą się perfumy Armani Mania od Giorgio Armani. Jest to zapach kwiatowo-orientalny, który z pewnością przypadnie do gustu kobiecie, która lubi się podobać.